Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak mam ulozit soubory na disk pred nainstalovanim noveho operacniho systemu

Ahoj,potreboval bych pomoct..
Muzete me nekdo popsat jak mam ulozit soubory na disk pred nainstalovanim noveho operacniho systemu,abych tam ty soubory zase po nainst.noveho mel,nebo nejak dodal..Dodavam ze to chci na ten samej hardisk..Mam asi 500GB dat,filmu,fotek atd a nechtel bych o ne prijit..HD mam 1TB..Nebo si musim koupit jiny hardisk,a na ten to natahat a pak zase zpet??
Budu rad za kazdou radu,dekuju vsem.

tak ze kdyz budu mit rozdelenej disc,nebo jeste jeden disc,tak staci kdyz ty data nataham na tu polovinu,nebo na ten druhy disk ze?Me vlastne neni jasne to ze kdyz mam hardisck,nebo jsem si myslel,, ze i kdyz ho budu mit rozdelenej,ze se ten operacak instaluje na celej disk bez ohledu na to rozdeleni..To si tam pri te instalaci tedy muzu zadat kam se me ten operacak ma nainstalovat??

tak ja muzu sehnat jiny hardisk,, snad:)jestli pujci kamos,,a ten muj sem prave chtel radeji naformatovat a nainst.ten operacak..Chci tam ulozit jen filmy,fotky,a par programu ktere si chci znova pak nainstalovat..

a) strčit disk do jiného počítače, udělat adresář záloha do něj vše přesunout
b) použít live bootovací cdčko windows XP /vista. Na internetu jsou různé nelegální verze ale třeba v chipu 11/2007 vyšel záchranný disk 2.0 se kterým se dá bootovací cdčko z visty udělat. pak zase přesuneš vše do adresáře záloha

Při instalaci se to pak u rozdělení disku zeptá co má udělat s oddílem (nabízí formát ntfs, rychly formát ntfs a třetí důležitou možnost- )a zvolíš ponechat oddíl beze změn. Používám to denně.

Teoreticky pokud máš data v jiném adresáři než documment and setting nebo program files nebo windows to můžeš udělat i bez bodu a) nebo b) ale dle mě bude ve win bordel, instalátor sice smaže adres. windows ale ne program files nebo documnents and set.