Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak využít 2HDD s velkou kapacitou? budoucí pc na hry.

Upgradoval jsem svůj NAS a mám teď 2 přebytečné HDD. Co s nimi udělat? Jeden mě napadlo dát jako externí disk k PS4, ale zase by mi vadilo mít k tomu externí zdroj.

Tak třeba nějaký jednoduchý pc, jen skříň, zdroj, mother board a používat to jako takový záložní PC na zálohu dat. OS: windows, HDMI by šlo do televize, občas bych tam promítal filmy, kdyby NAS nešel. Časem bych to i rozšířil o další komponenty - grafická karta atd abych mohl hrát hry na telce. Dalo by se to, co bych k tomu potřeboval?

Tak třeba nějaký jednoduchý pc, jen skříň, zdroj, mother board a používat to jako takový záložní PC na zálohu dat.

A :

Časem bych to i rozšířil o další komponenty - grafická karta atd abych mohl hrát hry na telce.

.. jsou dva zcela rozdilné pozadavky. Bud chces nejaky HTPC, Mini-PC pro zalohy, s malou spotrebou i velikosti, nebo zakladni desku s moznosti rozsireni - PC pro budouci upgrade.
Prvni reseni jde resit moci SoC ARM s Gb LAN a SATA porty (spotreba pod 10W), v druhém pripade v podstate skladas PC. Jestli k TV, tak bych nic vetsiho jak ITX nevolil.
(urcite potrebujes hrat hry ? To dnes musi hrat lidi uplne navsem u i na lednicce ?)

Já bych ty disky nechal, jakmile jim začneš vymýšlet použití platíš. Nemá ten NAS usb port na další disk ? Stavět druhý pc k čemu ? Za ty peníze co to stojí si můžeš koupit televizi k stávajícímu.
Vyhozené peníze, budou dva slabé pc místo jednoho dobrého. Hrát na obou asi stejně nebudeš.
Ale jak chceš:-)

I já chtěl někdy před cca 22lety druhý pc, kdyby někdo z kámošů došel tak na redalerta. Nosili si svoje i s crt monitory. A teď už je ten internet:-D