Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Selektivní zrušení UAC a nastavení Windows Defenderu

Ahoj,
Řeším úkol na Vista Home Premium SP1.
Nejsem schopen nastavit UAC a Windows Defender pro konkrétní aplikaci tak, aby se mě furt dokola nevyptávaly.

Konkrétně si to projděme u monitorovací utilitky Gigabyte Easy Tune 5:

1. Poklepu na ikonku na ploše

2. Vyskočí UAC okno (toto jsem dodělával v Paintu, omluvte sníženou kvalitu obrazu):
[img]http://img68.imageshack.us/img68/6200/uaces3.png[/img]

3. Klepnu "Continue"

4. Následně vyskočí v systray varování od Windows Defenderu:
[img=http://img68.imageshack.us/img68/4914/defendervo2.png]http://img68.imageshack.us/img68/4914/defendervo2.p ng[/img]

5. Tady musím klepnout na "Apply actions"

V tomto okamžiku konečně aplikace běží, jak má. Přičemž když ji zavřu a hned znovu spustím, tak si musím výše uvedené znovu sakum prdum zopakovat.

Já bych hrozně moc rád nastavil pro tuto aplikaci, abych nemusel už nikdy oboje odklepávat. Je to opruz a i přes sliby MS, které byly zkraje existence Visty, že tyto systémy jsou "sebe-učící" a repetitivně povolované operace automaticky začnou propouštět, se tak neděje. Prohledal jsem ten Defender na nějakou položku ve smyslu "Always allow for this item" ale nenašel jsem.

Úplně vypínat UAC a Defender nechci, věřím, že MS tím sleduje dobrou věc - a nerad přiznávám svou chybu, ale UAC okno mi už jednou zachránilo můj nepozorný krk, kdy mě donutilo zbystřit pozornost.

Zadávám schválně tyto dvě věci - selektivní vypnutí UAC i propuštění přes Defender - do jednoho threadu, myslím, že na toto nějak MS musel při tvorbě Visty pamatovat, protože takových aplikací je hodně. Prosím o radu, já zatím nenašel nic vhodného.

Děkuji.

Selektivní vypnutí UAC neexistuje. UAC se chová tak, že pokud aplikace požaduje zvýšená práva, je nutné je odsouhlasit. Tady je namístě otázka, proč "monitorovací" aplikace požaduje admin práva? Nedělá to i něco jiného (SW podtaktování atd.) ? S těmihle utilitami je kříž. Nesnaží se to do těch Program Files něco zapsat, že Defender a UAC křičí? Zkus pod admin právy spustit Process Monitor a kouknout se co ta věc vyvádí.

Vím že nechceš slyšet, že bys měl vypnout Defender, ale já bych ho vypnul. Se zapnutým UAC a chladnou hlavou naděláš víc než s Defenderem.. a úplně nejideálnější je pod admin účtem nepracovat, to by ti nicméně tahle nedobře napsaná utilita neběhala vůbec.

Ta aplikace sice slouží k taktování, to ano, ale já to nepoužívám. Používám ji jen k monitoringu taktu, napětí atd. Přetaktované nemám nic.
Process Monitor jsem si stáhnul, spustil jako admin, ovšem nějak nejsem s to se v tom na první pohled zorientovat.:-[
Defender teda vypnu, ten mi zatím za ten rok - nebo jak dlouho Vistu mám - nijak nepomohl.:-|

Pokud se UAC tedy nedá selektivně vypnout, tak to nechám být. Jiný monitorovací nástroj použít nemůžu, ty ostatní hlásí nesmysly...

Ono je to jedno že to taktování nepoužíváš, ta aplikace si stejně šahá, kam nemá. V tomhle případě asi ani nemá cenu monitorovat něco procesmonem, protože toho bude jednoduše moc - zkoušel jsem to např. s NHC.

Vypadá to, že tahle věc pod standardním účtem prostě nepojede.