Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD-prosim o radu

Mam notebook Asus Eee PC900, Win.XP home
1)Chci se zeptat,jestli se da nejak manipulovat s rozlozenim mista na discich.Na disku C: mam kapacitu 4GB a na D: 8GB, na C: uz se mi vubec nic nevejde a na D: mam 6,5GB volneho mista... nevim co s tim..
2)Stale mi to hlasi ze operacni pamet je mala, muzu udelat to,že nevyužívané knihovny aplikací budou ihned po ukončení práce s nimi vymazány z paměti, pripadne co muzu delat?
Muzete mi prosim nekdo poradit:-[:-[

ad 1) Nelze, jedná se fyzicky o dva disky. Rozsáhlejší aplikace odinstalujte a nainstalujte je na D. Mažte dočasné soubory a cache. Vypněte obnovení systému. Odinstalujte nepotřebné aplikace. Já dostal na C i soubor pro hibernaci a stále ještě je tam skoro 500MB místa.

ad 2) 1GB není na XP tak málo, aby to dělalo problémy. Ovšem některé nenažrané aplikace mohou mít problém s tím, že je vypnut swap file. Takže buď povypínat nepotřebné služby/rezidentní programy, nebo zapnout swapování na D. Ale moc to nedoporučuji, SSD se to příliš nelíbí. Řešením je zvětšení RAM a případné umístění swapu na RAMdisk, pokud se situace bude opakovat.

Anglicky to zvládneš?

How can I change the size of disk space for cache (Temporary Internet Files) in Mozilla?
To change the size of disk space for cache in Mozilla:
• Open the Edit menu.
• Select Preferences.
• Open the Advanced sub-categories and select "Cache".
• Set how many MB of disk space you want to use for storing cache.

Pavel

eee901 - disky c: a d: jsou tvořeny stejnými chipy a jsou stejně rychlé. ale fyzicky jsou zapojeny zvlášť, jsou to proto různé disky, nelze je spojit (toto není volume manager z linuxu, a dynamické disky budem považovat za špatný vtip).
kvůli ssd diskům to má už od výrobce vypnutý swap, a nevím jestli až mnou nebo výrobcem jsou zrušené body obnovení, je vypnuta hibernace - to vše šetří místo na disku. místo uspání na disk je na zavření víka jen uspání do ram, bohatě stačí.

rozdělení na 4+8gb mi zatím stačí, na systémovém c: mám skoro 1gb místa, d: zaplňuju čistě jen datama, klipama, divx filmama apod. rozumnější je filmy nechat na nějaké sdhc kartě.
předinstalovaný staroffice z d: jsem odinstaloval, mám svůj open office na c:
nic neukládám do adresářů C:\Documents and Settings\uživatel - na c: je striktně jen systém a programy.

pokud chce uživatelka přemístit profil prohlížeče, je nejlepší udělat si předem třeba adresář D:\Firefox, pak vlézt do adresáře třeba C:\Program Files\Mozilla Firefox, a tam spustit:

firefox.exe -p

ff se po před spuštěním zeptá zda použít stávající profil nebo vytvořit nový, a kde (na připraveném d:)

pokud při sledování filmů ubývá místo na c:, podívat se zda má program nastavitelný "temp". teď používám pro přehrávání gom player a neřešil jsem to.