Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD-prosim o radu

Mam notebook Asus Eee PC900, Win.XP home
1)Chci se zeptat,jestli se da nejak manipulovat s rozlozenim mista na discich.Na disku C: mam kapacitu 4GB a na D: 8GB, na C: uz se mi vubec nic nevejde a na D: mam 6,5GB volneho mista... nevim co s tim..
2)Stale mi to hlasi ze operacni pamet je mala, muzu udelat to,že nevyužívané knihovny aplikací budou ihned po ukončení práce s nimi vymazány z paměti, pripadne co muzu delat?
Muzete mi prosim nekdo poradit:-[:-[

ad 1) Nelze, jedná se fyzicky o dva disky. Rozsáhlejší aplikace odinstalujte a nainstalujte je na D. Mažte dočasné soubory a cache. Vypněte obnovení systému. Odinstalujte nepotřebné aplikace. Já dostal na C i soubor pro hibernaci a stále ještě je tam skoro 500MB místa.

ad 2) 1GB není na XP tak málo, aby to dělalo problémy. Ovšem některé nenažrané aplikace mohou mít problém s tím, že je vypnut swap file. Takže buď povypínat nepotřebné služby/rezidentní programy, nebo zapnout swapování na D. Ale moc to nedoporučuji, SSD se to příliš nelíbí. Řešením je zvětšení RAM a případné umístění swapu na RAMdisk, pokud se situace bude opakovat.

Anglicky to zvládneš?

How can I change the size of disk space for cache (Temporary Internet Files) in Mozilla?
To change the size of disk space for cache in Mozilla:
• Open the Edit menu.
• Select Preferences.
• Open the Advanced sub-categories and select "Cache".
• Set how many MB of disk space you want to use for storing cache.

Pavel

No já bych ty disky spojil do jednoho. Ale sama to pravděpodobně nezvládneš, je potřeba disk D vyčistit a udělat to programem ale žádný zdarma neznám.

eee901 - disky c: a d: jsou tvořeny stejnými chipy a jsou stejně rychlé. ale fyzicky jsou zapojeny zvlášť, jsou to proto různé disky, nelze je spojit (toto není volume manager z linuxu, a dynamické disky budem považovat za špatný vtip).
kvůli ssd diskům to má už od výrobce vypnutý swap, a nevím jestli až mnou nebo výrobcem jsou zrušené body obnovení, je vypnuta hibernace - to vše šetří místo na disku. místo uspání na disk je na zavření víka jen uspání do ram, bohatě stačí.

rozdělení na 4+8gb mi zatím stačí, na systémovém c: mám skoro 1gb místa, d: zaplňuju čistě jen datama, klipama, divx filmama apod. rozumnější je filmy nechat na nějaké sdhc kartě.
předinstalovaný staroffice z d: jsem odinstaloval, mám svůj open office na c:
nic neukládám do adresářů C:\Documents and Settings\uživatel - na c: je striktně jen systém a programy.

pokud chce uživatelka přemístit profil prohlížeče, je nejlepší udělat si předem třeba adresář D:\Firefox, pak vlézt do adresáře třeba C:\Program Files\Mozilla Firefox, a tam spustit:

firefox.exe -p

ff se po před spuštěním zeptá zda použít stávající profil nebo vytvořit nový, a kde (na připraveném d:)

pokud při sledování filmů ubývá místo na c:, podívat se zda má program nastavitelný "temp". teď používám pro přehrávání gom player a neřešil jsem to.