Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak aktivovat win10

PC s win 10. Běží, ale vpravo dole píše, že licence není aktivována. Je to starý PC z nějaké firmy.
Po nákupu nové licence z Winkey nelze licenci aktivovat. Telefonická licence nefunguje. Je tam jen automat.

Díky za rady.

Větší firmy mají svůj aktivační server aby se s tím správci nemuseli sr*t. Ten to teď hledá.

Mělo by pomoct v příkazovém řádku který spustíš jako správce
zadeat
Slmgr /rearm

(je to bez záruky, vyzkoušený to nemám) Pak by mělo jít zadat to aktivační číslo co máš a uděšlat aktivaci přes net/telefon.

1. Máš legální licenci? Pokud ano tak nainstaluj klíč od tvé legální licence.
2. Pokud nemáš legální licenci tak jsi warezák, navíc hloupý warezák. Jak vyřešit tvůj problém nejjednodušeji jsem psal tu (platí pro tebe to samé):
https://pc.poradna.net/questions/3019535-win-10-pro-koniec-platnosti-licencie#r3019560
Ber ale na vědomí to, že pokud to aplikuješ bez legální licence tak porušíš autorský zákon.
3. A co znamená ta hláška? Máš nainstalovaný VL klíč a ten se aktivuje přes aktivační server. Pokud máš nárok na takovou aktivaci, tak bys měl vědět jaký aktivační server použít a případně na koho se obrátit.

Asi nejlepší by bylo, smazat disk a znova nainstalovat a přitom zadat ten nový klíč. Teď je tam jiný způsob aktivace (netuším, zda se dá "odpojit" a přejít na digi. licenci s individuálním klíčem).