Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WIN 10 PRO koniec platnosti licencie

Chcel by som vas poprosit o radu, ako mam postupovat...
Pred 1/2 rokom som kupil PC, kde uz bol uz nainstalovany Windows 10 PRO 64 Bit.
Na karte "Informacie o PC" je system Windows aktivovany, ale teraz sa mi po spusteni PC zobrazi upozornenie
"Platnost licencie na system Windows coskoro uplynie"

Product Key Channel Volume: GVLK
Volume activation expiration: 5 days

Ak si kupim kluc z aukro alebo ebay, bude ho staci vlozit ako novy kluc bez dalsieho instalovania?
Nastavenia WIN a uz nainstalovane programy nechcem odstranit.
Dakujem.

Legální Windows 10 se kupuje na MS Store, Alze, CZC, TsBohemii...
Půl roku jsi používal nelegálně Windows, pokud chceš dál používat nelegálně Windows, tak máš hromadu možností, například ta nejhorší je si koupit klíč na aukru, nejelegantnější je vygenerovat DL a další možnost a pro tebe možná nejrychlejší je cmd jako správce a

slmgr /skms kms9.msguides.com
slmgr /ato

ale ber na vědomí, že v tom případě jsi hřešil a v hřešení budeš pokračovat, takže se usmažíš v pekle.

To už se i windows kupuje na dobu určitou? Teda to jsme to dopracovali. Zatím teda windows neplánuju, u linuxu asi zůstanu i u dalších nových počítačů, ale až odumře podlední počítač s windowsem, tak to budu muset nějak řešit.
Mimochodem se mnou si windows nedávno taky zahrával, prý že mám nepravou kopii (docela zajímavé slovní spojení), nevím co mu přeběhlo přes procesor, ten windows (vista) se před 12 lety kupoval s notebookem, a on by po 12 letech chtěl tvrdit, že je nepravý. To se ukázalo asi dvakrát a od té doby jakoby se nechumelilo, všechno je v pořádku, aniž bych musel cokoliv dělat (stejně tak jako jsem nic nedělal předtím, považuju to teda za záhadu).

To už se i windows kupuje na dobu určitou? Teda to jsme to dopracovali.

Nechápu proč máš takovou nesmyslnou poznámku. Psal "Product Key Channel Volume: GVLK". Jedná se tedy o volume licencování s gvlk aktivované přes kms. Toto licencování existuje už od Windows 7 minimálně, nejspíš už od Vist (ty jsem neměl a nezajímal jsem se o ně, ale předpokládám, že i Visty mají toto licencování). A aktivace přes kms je vždy na dobu určitou, liší se jen její delka, v případě např. edice pro je to 180 dní, s tím, že se reaktivuje podle nastavení parametrů aktivace (defaultně myslím jednou tydně pokud je dostupný kms).
To, že existují uživatelé, co toto ještě neví a mají potřebu všechno komentovat, no to jsme to dopracovali.

Nemel, sú na trhu permanentné aktivátory nielen pre W7 v podobe daz_loader, ale pre W8x až po digitálnu licenciu W10.

Na zive.cz si tento fakt nedokázal nikdy pochopiť, vtesnať do svojej moravskej, zabednetej, dubovej makovici.

Tváriš sa ako puritán, "pápežskejší od Pápeža", pritom sám sňoríš, čucháš, ňucháš medzi portálmi v zahraničí, ako komfortne legalizovať Windows, obídením licencie.

Domáci užívateľ si bežne, beztrestne, "legálne" môže takto digitálnou licenciou permanentne aktivovaný W10 smelo užívať, lebo US legislatíva nemá na jeho konanie dosah. (poznáš pojem "plávajúci kód" permanentných aktivátorov bežiac na pozadí v podobe zmien platnej digitálnej licencie W10 bez toho, aby sa zúbožený účastník strachoval o vypršanie lehoty 180 dní v prípade KMS? Podobne, ako dopadol náš zúbožený dopytca).

Čo nie je zákonom explicitne zakázané, je dovolené.

Nudo, že já mám s tvými hloupými příspěvky takovou trpelivost, se divím. Dnes ale zkusím co nejstručněji, protože musím jít spát a dva dny budu mimo civilizaci.
Já neplácal, já relevantně okomentoval příspěvek od ml1. Zato ty jsi úplně mimo.
V čem melu? V ničem. ml1 se divil, že Windows 10 má dočasnou aktivaci, já mu pouze vysvětlil to, že je to úplně normální věc ve Windows 10 i v předešlých verzích Windows. Nic víc, nic míň. Nepsal jsem o různých způsobech aktivace, to jsem psal v jiném příspěvku, konkrétně:
https://pc.poradna.net/questions/3019535-win-10-pro-koniec-platnosti-licencie#r3019560
a dokonce v něm píšu o digitální licenci (to je to DL) a dokonce jako o nejelegantnější možnosti.
Nechápu co do toho taháš živě. Navíc co jsem na živě nikdy nepochopil? Tu:
https://www.zive.cz/poradna/krakatoa-dotaz-k-aktivovani-ms-officu-2019/sc-20-cq-635865/default.aspx?consultanswers=1
si píšu s vyvojarem o digitální licenci na Windows 10, jestli nevíš kdo to je, tak ke generování DL se používá ten kód, co měl na githubu u slshim. A evidentně digitální licenci chápu, chápu ji rozhodně mnohem víc než ty. Taky jsem si psal na nsane s mspaintmsi, což je spoluautor toho generovacího konceptu, který jako prvně zvěřejnil s1ave77. Na rozdíl od tebe si svedu slshim od vyvojara vyčistit a upravit za účelem generování DL.
Doporučuval jsi Digital.License.C.v3.5.Multilingual, což je zbytečně složitý nástroj a podle mě jej používají jen lamičky, pokud někdo DL rozumí, stačí mu zdrojový kód k slc.dll.
Já nikde neuvádím jak komfortně zlegalizovat Windows. Zlegalizovat Windows, jde až na výjimky, jediným způsobem, a to koupí licence na Windows. Já akorát jednak podávám informace a jednak ty informace můžou sloužit k legálnímu účelu, například pokud nejde provést aktivace klasickou cestou a uživatel má licenci na Windows.
Podle mě jsi nečetl autorský zákon a MSLT, přečti a pochop a pak teprve komentuj legalitu.

Todle to, co jsem uvedl v příspěvku:
https://pc.poradna.net/questions/3019535-win-10-pro-koniec-platnosti-licencie#r3019560
tedy dva řádky v cmd, to vyřeší rychlejc než aby to řešil přes KMSAuto.
No já osobně bych teda KMSAuto doporučit nemohl z důvodů:
- anonymní (nemůžeš vědět co v tom je)
- s oblibou blokují antiviry
- když to někomu doporučíš tak kdo ví z jakého zdroje to stáhne
- co se týče offline kms aktivace tak jsou přece lepší čistčí možnosti, např. jedna dll knihovna, kterou si klidně může zkompilovat kdo chce a další kms varianta je online kms (příklad je v tom linku výše)
- existuje lepší možnost než kms a to DL (též jedna dll knihovna se zdrojovým kódem)