Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr herních sluchátek

Zdravím zdejší mástry a mistryně,

Rozhodl jsem se ke koupi nových herních sluchátek i přesto, že moje nynější HyperX Cloud v2 jsou stále ve skvělé kondici, ale nějak se mi zachtělo změny.

Proto jsem si sem přišel pro radu po jakých bych se měl pohlížet.
Rád bych aby sluchátka měly kvalitní zvuk i mikrofon. Sluchátka převážně používám na hraní her a povídání(rageování s kamarády na diskordu).

Cenový limit: 7 000,-

Děkuji za návrhy
Arthe

Ono taky zaléží na kvalitě zdroje signálu. Moc se mě nelíbí jak je každej kritizuje a přitom do nich pouští MP3 sračky a spol.

A mohl bys napsat které konkretně JBL sluchátka máš?? Jinak JBL co jsem porovnával, tak mají zasadně uzavřenou konstrukci. a to kvalitně hrát ani nemuže.

To je taky blbost zase...

MP3 je zkompresovaný formát a dost zásadně záleží na tom, o jaké kompresi se bavíme. Vsadil bych se, že v blind testu bys rozdíl mezi 320kbit MP3 a bezztrátovým formátem nepoznal. Obzvlášť ne na Portách...

Uzavřená sluchátka nemohou hrát dobře. A to má zase jaký princip? To je jako tvrdit že zvuk ovlivňuje materiál ze kterého je vyrobený most. Jediné, že bude složitější vytvořit pocit prostoru, ale i to někteří zvládli. Obecně jsou otevřená většinou lepší, ano, ale rozhodně neplatí, že zavřená nemohou být dobrá.

A co bezdrát verzus drát? A klidně poznám MP3 pro vs originál i na Koss porta pro. Za to že je tahle generace hluchá nemužu.

Jo a uzavřená sluchátka co hrají i dobře, tak ty znám jen jedny, a pokud se ptáš které, tak na ně stejně nemáš.

Uzavřená sluchátka nemohou hrát dobře. A to má zase jaký princip?

Princip kelímku stručně řečeno. Lepe řečeno mají kelímkový zvuk. A ty bedrátové co hrají i kvalitně ty jsou také mimo naše rozpočty.

Nepoznáš a a kdybych se měl chuť hádat, klidně bych se o tom hádal, ale to už jsem tu jednou zažil a skončilo to tak, že jsem byl nazván mladým tupým kačerem, když protistraně došly validní argumenty. O "tahle generace hluchá" si myslím své, už jen nutnost tohoto "argumentu" (= všichni jsou blázni, jen já jsem letadlo)... projeď si tohle - http://abx.digitalfeed.net/, maximum pokusů a jestli to zvládneš na více než 80 % stabilně na portách, gratuluji, máš asi jeden z nejlepších sluchů na světě.

Pokud znáš ty jedny, ze zajímavosti, které? Urážku o tom, že na ně nemám, budu dělat, že jsem ji neviděl, to je hádání se osmiletých dětí... a to snad nejsme.

Kelímkový zvuk záleží více na konkrétních sluchátkách než na jejich konstrukci...

E: A ohledně bezdrát vs drát, jde o technologii přenosu, kde také záleží kde se nachází DAC, který u bezdrátu bude téměř vždy ve sluchátkách a jaké je kvality atd.

Nebudu se s tebou hádat, já jako byvalí audiofil jsem testoval 320kb MP3 vs originál cd a rozdíl jak hrom. Jasně na to potřebuješ kvalitní techniku (a také dost drahou) takže si piš co chceš howgh.
Já tím nemyslel že jste hluší, ale v dnešní době nefrčí kvalitní zvuk jako dřív, proto má pré ta blbost MP3.

Hádat se nebudeme, ale přeci jen mě zajímá...

1) komprese většinou pohltí detaily, ne strukturu skladby. Jak může být rozdíl jako hrom v detailech? Vesměs tyto detaily stejně jdou slyšet jen u skladeb, které máš naposlouchané, na první poslech si jich nevšimne téměř nikdo.
S tím, že na to potřebuješ rozumnou techniku, souhlasím. Něco, co bych osobně považoval za "rozumnou" techniku tu mám. Něco, co bychom mohli obecně považovat do stejné, osobně i do vyšší, třídy než Porta Pro (přeci jen ač sluchátka jsou hlavně subjektivní záležitost, Porty nejsou takový zázrak), je dokonce i rozumně napájená. Za audiofila se neoznačuji, ale nějaké rozdíly mezi "rozumnou" a "nerozumnou" technikou též vidím, teda spíše slyším.

2) stále jsem se nedozvěděl, jaká jsou ta kvalitní uzavřená sluchátka? I kdybych si je dovolit nemohl, jen mne zajímá jaká sluchátka tě tak uchvátila, že i přes tvůj předešlý argument proti uzavřeným sluchátkům, se ti líbila.

3) ohledně "piš si co chceš", to tu praktikují všichni, ať už jejich argumenty smysl dávají či ne, takže sem bych raději moc nebrouzdal. :-)

Mám tyhle:
https://www.czc.cz/jbl-tune-560bt-cerna/263120/produkt

K PC přes BT adaptér.
PortaPro připojeny přes externí USB zvukovku, nějaký (už starší) SoundBlaster, vypadá to, že je to tohle.

Zdroj zvuku je irelevantní, jestli jsou to MP3, nebo adorovaný FLAC, já poznal rozdíl na tom stejným, co jsem přehrával. JBL zvuk jasnější, čistější výšky, lepší basy dány samozřejmě konstrukcí, ale o ty nejde. Když jsem hrál svoje oblíbený tanky (WoT), tak zvuky výraznější, mnohem lepší orientace v prostoru (tanky střílí a motory hrčí zleva, zprava).
To stejný, když připojím PortaPro na telefon.
Prostě jsou to shity, žijící a tyjící z legendy, co z nich v minulosti Koss dokázal udělat. Ale pak to podělali. Mají výhodu - skladný, lehký na uši, neizolují od okolí, takže je na PC stále používám (manželka na mně mluví, slyším ji).
Pokud máš pocit, že jsou furt skvělý, jsi už jen taky hluchý dub, neochotný si přiznat, že už máš uši taky v pr*eli a slyšíš akorát guvno.