Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vírus v PC

Dobrý deň, omylom som otvoril emailom (moja blbosť) s obsahom Připomenutí o nezaplaceném dluhu a bol tam doc súbor ktorý som otvoril, a však ak mi ho otvorilo ešte mi vyhodil word nejaké varovanie či som si istý že je súbor save a niečo s bezpečnostou či ho chcem ozaj otvoriť,tak som to radšej hneď zatvoril a súbor vymazal, teraz je otázka infikovalo moj PC vírusom?A čo bude najlepšie asi urobiť?Pomože preinštalácia windowsu? Ďakujem .

Ľudia ešte taká jedna drobnosť, keď som robil to bootovacie usb, bootoval som na 32gb usb, a zrazu sa tá veľkosť USB po bootovaní zmenilo na 2,7mb, skúšal som formátovať no veľkosť sa už nechce zmeniť naspeť, kde sa stala chyba? Ďakujem.