Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Myš označuje několik souborů současně

Zdravím,

mám tu starý notebook Lenovo G560,
mělo by to být tohle:
https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-g560al-054645/82816/produkt
op systém W7-64 bit

dělá mi to takovou věc,
že když po otevření okna v průzkumníkovi někam kliknu,
označí mi to i několik souborů a složek NAD tím souborem na který jsem klikl.

Dělá to vestavěný touchpad i připojená myš,
nenapadá vás, jak se toho zbavit?

https://ctrlv.cz/ojaK

Děkuji za případné rady.
-----------------------------------------------
edit:

Ono tam toho blbne víc,
zkusím to raději celé přeinstalovat,
prozatím děkuji.

Ono to vypadá že máte pravdu.
Klávesa levý shift je totiž vylomená - ověřil jsem si, že ten shift je permanentně zapnutý;
sakra, vůbec mě to nenapadlo.

Z toho budou asi tyhle všechny problémy, nebo alespoň většina z nich.
(je to kámošův noťas)

Ten plastový čudlík uprostřed mačkat jde,
když ho zmáčknu, nepíše to žádná písmena; když není zmáčknutý, píše to jenom velká.

Co by s tím šlo eventuelně udělat?
Nedá se to nějak třeba softwarově odpojit?

https://ctrlv.cz/8JVq

Hezký den,
Softwarově se to vyřešit vyřazením uvedené klávesy.
Postup:
Otevřete aplikaci Poznámkový blok a nakopírujte do něho následující text: (je uveden jako "Kód" - jiné písmo...)

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Keyboard Layout]
"Scancode Map"=hex:00,00,00,00,00,00,00,00,02,00,00,00,00,00,2a,00,00,00,00,00

Po nakopírování uložte soubor jako třeba Keyboard Layout.reg. Důležitý je extender ".reg" (název si můžete vymyslet jaký chcete)

Poklepem na vytvořený soubor, nebo importem ve spuštěné aplikaci Regedit (Soubor > Importovat...) se provede zápis do registru Windows a změna se projeví po restartu systému.

Vše platí pouze pro levý Shift!

Já opravdu nic, není to moje, je to kámoše.

Zkrátka jsem vyměnil tu klávesnici,
ale po předchozím zásahu do registru na zablokování levého shiftu - viz diskuse výše
(to tam ještě byla ta původní vadná klávesnice)

teď na té nové ten levý shift opravdu nefunguje; sice není permanentně zmáčknutý ale prostě nefunguje; pravý ano.

Takže jestli by to nešel ten zásah do registru nějak vrátit.

Já si bohužel nepamatuju, jak jsem ten soubor na úpravu registru pojmenoval....
-----------------------------------------------------
Oprava, soubor se jmenuje "klav",

našel jsem ho zálohovaný.