Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po obměně tepl. pasty PC nenaběhne

Ahoj,

chtěl bych se prosím zeptat, zda netušíte, co se může dít s PC. Sundal jsem větrák z procesoru, otřel přiléhající plochy od zbytku pasty a nanesl novou, rozetřel stěrkou, opět připevnil chladič a posléze se pokusil spustit PC, nicméně když zapojím monitor do GK, naběhne spouštění k loadingu systému (Win logo a loading kolečko). Když zapojím monitor do desky, monitor je mrtvý.
Mám podezření, že jsem svým neodborným zásahem zničil procesor, ač jsem postupoval podle návodu u pasty. Ale třeba je to něčím jiným.

Předem díky za komentáře.

Nenapsal jsi tu nic konkretniho. Jaky cpu napriklad.
Vyfot ten chladic, sunfej ho a vyfot cpu.
Pasta je doufam nevodiva, ne ta stribrna srajda.

Ta hlaska je predpokladam pri startu win, porad to zkusíš, možná uz ten problem je v poskozenem win.

1.Mas moznost udelat boot flash memtestu?
2.Mas moznost nabootovat live linux nebo mas instalacku win10?

Intel i5-3570k CPU
Noctua NH-U9B SE2 Chladič

Zkusil jsem tedy spustit Win10 z flashky, opět to zamrzlo. Takže disk je v pohodě.

Opět jsem sundal chladič a nasadil jej znovu. Počítač naskočil bez problému a už jsem na ploše. Když však udělám nějakou akci, CPU Usage vyskočí téměr ke 100 % a lze jen ztěží hýbat kurzorem. Teplota CPU však 33 stupňů. Jsem přesvědčen, že po restartu už Win nenaskočí.

Btw. Pasta je nevodivá

A ještě dodávám, že když vystřelí nahoru vytížení CPU, tak na 100 % je GPU 3D a COPY (Radeon RX 590)

Přidávám update. Jak jsem psal ten error výše, PC se tedy restartoval a opět spustil na plochu. Kupodivu se vše rozjelo a mohl jsem dělat cokoli jako dříve s tím, že jsem po nějaké době zkusil restart systému a vše naběhlo.
Tak upřímně nechápu v čem to mohlo být, možná špatně upevněný chladič? Nač pak ta hláška potom?

Každopádně mám i v tuto chvíli provádět memtest? Mám to raději připravené na flashce.

Jinak RAM jsem nepřehazoval. Vypnu teď PC a zkusím jej nahodit po chvíli s tím, že jsem zvědav, jestli pojede.

Memtestem nikdy nic nezkazis, pokud to bude blbnout nechal bych ho hodinu jet. Jednak to testuje ramky a pokud by to bylo chlazení tak se to vypne nebo zasekne.
V tech windows muzes spustit neco co to vytizi zreba occt pro potvrzeni ze je to ok.

Tak upřímně nechápu v čem to mohlo být, možná špatně upevněný chladič? Nač pak ta hláška potom?

Fakt nevím , věšteckou kouli nemám. Mohlo by to být nedosedajícím chladičem že by procesor vnitřní čidlo vyplo nebo omezilo.

Snad jsi aspoň vždy sundal ventilátory z chladiče a pro odmontování těla použil ty dva šroubky s pružinkami místo těch 4matiček jistících základnu a zadní backplate.