Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Sluchátka na hlavu a na doma

Zdar,

jaké byste doporucili sluchátka na doma k PC (hry, filmy, sem tam ale malo casto hudba) a musi byt bezdratova idealne BT a relativne levna, nechci utracet.

Mam Creative Aurvana Live, v podstate mi staci, ale jak mam pustenej ventilator, tak ty sluchatka nabiraji zvuky z okoli a z toho ventilatoru obzvlast, takze kdyz zrovna nic nehraje, tak slysim ten ventilator dvakrat vic nez kdyz ty sluchatka sundam. Stve me to.

Nejsou bezdratovy, to je jasny, ale v praci mam Bose QuietComfort 35-II, coz jsou udajne nejpohodlnejsi sluchatka na svete. Jestlize ty Creativy jsou docela pohodlny a clovek vnima tlak na usi a okolo usi jenom trochu a az po treba 4 hodinach to zacne byt nejak citit, tak ty Bose v tom muze byt clovek klidne tech 8 hodin a nic, ani nevi, ze je ma na hlave. No a taky jsem si na to, ze je nemusim odkladat pri kazde potrebe si odskocit, zvyknul.

Tudiz chci levna a pohodlna sluchatka, co nebudou zesilovat okolni sum, ale spise ho priskrti a rad bych, aby to i slusne hralo. Aby to bylo idealne lepsi nez ty Creativy. Ze to bude horsi nez Bose, je vzhledem k jejich cene zrejme.

No a zatim teda co jsem vybral za penize, ktere jsem asi tak ochoten s privrenim oci utratit vybral tyhle dvoje:

Urbanears PAMPAS

Lamax NoiseComfort ANC

Meli byste jeste nejaky tip v tehle cenove?

Řešení:

Souboj sluchatek a prvni dojmy z Taotronics:

na zacatek pro jednoho ctenare zminim, ze opravitelnost doma na koleni neresim, opravovat nebudu.

Taotronics SoundSurge 85 (1.100 Kč - Amazon)

Lamax NoiseComfort ANC (2.000 Kč - Alza)

BOSE QuietComfort 35 II (8.000 Kč - Alza)

---

Taotronics jsem cerstve zakoupil, Bose pouzivam v praci a Lamax si koupila kolegyne a nechala me jeden den otestovat.

Pohodli: Jasne vede Bose, nakonec podle Michala Rybky se jedna o nejpohodlnejsi sluchatka na svete. Lamax mi nesedly, potreboval bych vetsi nausnik, pro mensi usi velmi dobre (dojmy od kolegyne). Taotronics jsou bohuzel take spis pro mensi usi, zatim po prvnim dni nereknu, ze pujdou z domu, ale segra taky potrebuje sluchatka, tak je mozne, ze ji tyhle necham ozkouset a uvidi se, jestli zase nebudu shanet na novo. :-) Ty Taotronics maji ale nejmekci nausniky, takze bych rekl, ze castecne kompenzuji to, ze nejsou uplne idealni co do velikosti. U me urcite vyhravaji nad tema Lamax.

Dosah Bluetooth: Tak zde predvadi Taotronics neskutecne kousky a sila signalu je nejlepsi. Naopak prohravajicim jsou Bose s nejmensim dosahem, Lamax je nekde mezi. Taotronics zacal v praci vypadavat signal az v druhe mistnosti, pres dve zdi, Bose sly do kopru hned jak jsem vysel z kanclu a Lamax na chodbicce mezi mistnostma.

Hudebni produkce: Tak zde muzu slouzit nejmene, absolutni sluch rozhodne nemam a dulezite je, ze to hraje. :-) Hraji vsechny. Presto, Bose udajne zaostava za normalne jeste drazsima Sony WH-1000XM3, ale momentalne jsou ve sleve a dokonce o par stovek levnejsi. Jinak je kvalitou a vernosti prehravane produkce na vrcholu. Lamax si pritel kolegyne, hudebnik, pochvaloval jak velmi pekny hudebni projev maji s ohledem na cenovku. Tipnul by si az dvojnasobnou cenu, takze vysledek bude asi docela dobry. Taotronics jsou mirne prebasovana, to jsem poznal i ja, ze to tuhle slozku ma ponekud naducanejsi nez oboje dalsi hodnocene. Naopak bych rekl, ze trochu chybi vysky.

ANC: Tak Bose si vezmete na hlavu a zbijecka je teda slyset furt, to vas zklamu, jenze jinak uz nic. To odruseni je proste skvele, kdo to nikdy nemel na hlave, tak nepochopi. Podle zjistenych informaci jeste lepsi odruseni maji Sony WH-1000XM4, jejichz cena presahuje 10 tisic Kc. Pritom Bose hraji furt stejne dobre, at s odrusenim nebo bez. Na to se Lamax z jine cenove proste chytat nemuze, ale zmena zvukoveho projevu pri zapnuti je velmi mirna a navic to take bezny sum odhlucni. Zde bych upozornil, ze sluchatka v techto nizsich cenovych hladinach podle recenzentu spis nejaky ten sum a nekdy i dost vlastniho sumu pridavaji, ac ten vnejsi sum treba nejak odhlucni. No Taotronics na to sly specificky a sum rozhodne nepridavaji, ovsem taky nic neodrusuji. Ovsem pozor, se zapnutym ANC se trochu potlaci basy, vy ten zapnuty vetrak opravdu slysite spise piskat vysoke tony, ale nizke jsou potlaceny a pokud si zapnete hudebni produkci, tak jeji projev je takovy zivejsi. Zkousel jsem treba Celtic Women, jestli znate a tam jsem to poznal asi nejlepe, jak to najednou pridalo te hudbe na zajimavosti. Takze aspon to tlacitko ANC neni uplne k nicemu, ale muze slouzit jako takovy dvoupolovy ekvalizer. ;-)

Unik zvuku do okoli: Tohle bych snad vubec neresil, ale pri hledani sluchatek jsem narazil i na cinske MPOW, kde si nekdo stezoval, ze zapnul sluchatka a zbudilo to vedle lezici manzelku. :-D Tak tady se ani u jednech nic podobneho nekona, vsechna sluchatka hraji do usi a ven toho propousti naproste minimum, temer nic.

Odizolovani od okoli bez ANC: Tak tady musim rici, ze na tom jsou Taotronics jen o chlup, dobre o dva chlupy hur nez fantasticke Bose a vlastne plni v pohode ten ucel, kvuli kteremu jsem sel sluchatka kupovat. Lamax izoluji o trochu hur, ale furt si myslim, ze to je na nejake standardni urovni.

Celkove kdybych to mel zhodnotit v zavislosti na cene, tak Bose si myslim, ze za ty penize nemuzou predvadet nic horsiho nez se spolecne se Sonaky delit o prvni a druhe misto. Lamax myslim za ty prachy, pokud vam sednou, tak je to pekny vysledek, ale tezko se mohou rovnat nekolikrat drazsim sluchatkum. No a Taotronics hodnotim vzhledem k tomu nakupu na Amazonu za akcni cenu jako skvely kauf, co bych taky za tech par susni mohl chtit. Kdybych to mel kupovat za puvodni cenu, tak bych si mozna rikal, jestli jsem si nemel priplatit na neco lepsiho. Akorat holt mohly mit o neco vetsi nausniky.

Souboj sluchatek a prvni dojmy z Taotronics:

na zacatek pro jednoho ctenare zminim, ze opravitelnost doma na koleni neresim, opravovat nebudu.

Taotronics SoundSurge 85 (1.100 Kč - Amazon)

Lamax NoiseComfort ANC (2.000 Kč - Alza)

BOSE QuietComfort 35 II (8.000 Kč - Alza)

---

Taotronics jsem cerstve zakoupil, Bose pouzivam v praci a Lamax si koupila kolegyne a nechala me jeden den otestovat.

Pohodli: Jasne vede Bose, nakonec podle Michala Rybky se jedna o nejpohodlnejsi sluchatka na svete. Lamax mi nesedly, potreboval bych vetsi nausnik, pro mensi usi velmi dobre (dojmy od kolegyne). Taotronics jsou bohuzel take spis pro mensi usi, zatim po prvnim dni nereknu, ze pujdou z domu, ale segra taky potrebuje sluchatka, tak je mozne, ze ji tyhle necham ozkouset a uvidi se, jestli zase nebudu shanet na novo. :-) Ty Taotronics maji ale nejmekci nausniky, takze bych rekl, ze castecne kompenzuji to, ze nejsou uplne idealni co do velikosti. U me urcite vyhravaji nad tema Lamax.

Dosah Bluetooth: Tak zde predvadi Taotronics neskutecne kousky a sila signalu je nejlepsi. Naopak prohravajicim jsou Bose s nejmensim dosahem, Lamax je nekde mezi. Taotronics zacal v praci vypadavat signal az v druhe mistnosti, pres dve zdi, Bose sly do kopru hned jak jsem vysel z kanclu a Lamax na chodbicce mezi mistnostma.

Hudebni produkce: Tak zde muzu slouzit nejmene, absolutni sluch rozhodne nemam a dulezite je, ze to hraje. :-) Hraji vsechny. Presto, Bose udajne zaostava za normalne jeste drazsima Sony WH-1000XM3, ale momentalne jsou ve sleve a dokonce o par stovek levnejsi. Jinak je kvalitou a vernosti prehravane produkce na vrcholu. Lamax si pritel kolegyne, hudebnik, pochvaloval jak velmi pekny hudebni projev maji s ohledem na cenovku. Tipnul by si az dvojnasobnou cenu, takze vysledek bude asi docela dobry. Taotronics jsou mirne prebasovana, to jsem poznal i ja, ze to tuhle slozku ma ponekud naducanejsi nez oboje dalsi hodnocene. Naopak bych rekl, ze trochu chybi vysky.

ANC: Tak Bose si vezmete na hlavu a zbijecka je teda slyset furt, to vas zklamu, jenze jinak uz nic. To odruseni je proste skvele, kdo to nikdy nemel na hlave, tak nepochopi. Podle zjistenych informaci jeste lepsi odruseni maji Sony WH-1000XM4, jejichz cena presahuje 10 tisic Kc. Pritom Bose hraji furt stejne dobre, at s odrusenim nebo bez. Na to se Lamax z jine cenove proste chytat nemuze, ale zmena zvukoveho projevu pri zapnuti je velmi mirna a navic to take bezny sum odhlucni. Zde bych upozornil, ze sluchatka v techto nizsich cenovych hladinach podle recenzentu spis nejaky ten sum a nekdy i dost vlastniho sumu pridavaji, ac ten vnejsi sum treba nejak odhlucni. No Taotronics na to sly specificky a sum rozhodne nepridavaji, ovsem taky nic neodrusuji. Ovsem pozor, se zapnutym ANC se trochu potlaci basy, vy ten zapnuty vetrak opravdu slysite spise piskat vysoke tony, ale nizke jsou potlaceny a pokud si zapnete hudebni produkci, tak jeji projev je takovy zivejsi. Zkousel jsem treba Celtic Women, jestli znate a tam jsem to poznal asi nejlepe, jak to najednou pridalo te hudbe na zajimavosti. Takze aspon to tlacitko ANC neni uplne k nicemu, ale muze slouzit jako takovy dvoupolovy ekvalizer. ;-)

Unik zvuku do okoli: Tohle bych snad vubec neresil, ale pri hledani sluchatek jsem narazil i na cinske MPOW, kde si nekdo stezoval, ze zapnul sluchatka a zbudilo to vedle lezici manzelku. :-D Tak tady se ani u jednech nic podobneho nekona, vsechna sluchatka hraji do usi a ven toho propousti naproste minimum, temer nic.

Odizolovani od okoli bez ANC: Tak tady musim rici, ze na tom jsou Taotronics jen o chlup, dobre o dva chlupy hur nez fantasticke Bose a vlastne plni v pohode ten ucel, kvuli kteremu jsem sel sluchatka kupovat. Lamax izoluji o trochu hur, ale furt si myslim, ze to je na nejake standardni urovni.

Celkove kdybych to mel zhodnotit v zavislosti na cene, tak Bose si myslim, ze za ty penize nemuzou predvadet nic horsiho nez se spolecne se Sonaky delit o prvni a druhe misto. Lamax myslim za ty prachy, pokud vam sednou, tak je to pekny vysledek, ale tezko se mohou rovnat nekolikrat drazsim sluchatkum. No a Taotronics hodnotim vzhledem k tomu nakupu na Amazonu za akcni cenu jako skvely kauf, co bych taky za tech par susni mohl chtit. Kdybych to mel kupovat za puvodni cenu, tak bych si mozna rikal, jestli jsem si nemel priplatit na neco lepsiho. Akorat holt mohly mit o neco vetsi nausniky.