Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pracovní notebook do 40 000 Kč

Zdravím,

rád bych si nechal poradit s výběrem nového pracovního notebooku (nechci Mac). Limit mám do 40 000 Kč.

Využití je především práce v prohlížeči a práce s Excelem. Často mívám naráz otevřených klidně okolo 20 záložek. Jedná se o e-mail, toggl, youtube, facebook, různé články, ale hlavně třeba po 5 záložkách v Google Analytics, Google Ads a Skliku, kde 3 poslední weby mému současnému ntbk dávají pěkně zabrat při takovém množství otevřených záložek (jedná se o weby, které při práci neustále načítají a vypočítávají veliké množství dat). Ani nemluvě, když do toho otevřu třeba 2 excely s pár stovkami/tisíci řádky.

V ntbk se moc nevyznám, ale předpokládám, že k výše popsanému potřebuji hlavně výkonný procesor, RAM minimálně 16 GB, SSD minimálně 512 GB. Notebook je nyní okolo 70 % času připojen k monitoru, ale postupně roste frekvence, s jakou s ním cestuji, a proto bych rád něco kompaktnějšího (14, nebo max 15 palců), odolného a s dobrou výdrží (minimálně 8 hodin výše uvedené práce, ideálně více) a matný displej.
Před půl rokem jsem také řešil, že bych si rád rozšířil svůj pracovní prostor o další monitor a měl tedy ntbk + 2 monitory. Narazil jsem ale na problém, když mi bylo řečeno, že k něčemu takovému musí být dostatečně výkonný procesor, který jsem neměl, aby oba monitory utáhl. Rád bych tedy aby nový ntbk toto zvládl.

Rozhodně nepotřebuji nic kde budu připlácet za design a nechci ani dotikovou obrazovku.

Vím, že se ptám na pracovní notebook a to je priorita, ale chtěl bych se také zeptat, zda se v této cenové relaci dají najít kousky, které by utáhly nový WoW: Shadowlands. Sice jsem WoW kvůli práci tak půl roku nezapnul, ale potěšilo by mě, kdybych věděl, že mám v budoucno možnost aspoň na chvíli zapnout nový datadisk. Nejde mi o hraní na vysoké rozlišení, hlavní je, když to zvládne plynulé fps na podprůměrné rozlišení. Nic náročnějšího na tom spouštět nebudu.

Minimum system requirements:
OS: Windows 7 64-bit
CPU: Intel Core i5-3450 or AMD FX 8300
GPU: Nvidia GeForce GTX 760, AMD Radeon RX 560, or Intel UHD 630 (45W) (DirectX 11 compatible GPU with 2GB VRAM)
RAM: 4GB (8GB if using integrated graphics)
Storage: SSD, 100GB available space

Recommended system requirements:
OS: Windows 10 64-bit
CPU: Intel Core i7-6700K or AMD Ryzen 7 2700X
GPU: Nvidia GeForce GTX 1080 or AMD Radeon RX Vega 64 (DirectX 12 compatible GPU with 8GB VRAM)
RAM: 8GB
Storage: SSD, 100GB available space

Děkuji za odpovědi

chceš trochu výkonnější kancl notebook, preferoval bych business modely, které se dají koupit s dockem. (fasujem to v práci, já se o to nestarám. jsou i levné docky přes různé usb-c konektory, ale to připojování se mi nelíbí)
podle popisu potřebuješ něco dejme tomu už ne s ulv procesorem (má vliv i na výdrž), klasicky aspoň 4 fyzická jádra, 16gb ram by mohlo stačit, ale rozpočet máš, třídit podle ceny umíš.
výstup na 2 ext. monitory má kdeco - tak koukám na svůj elitebook 840 g5 - jen přes dock.

kompaktnější provedení chvílím, taky fasuju jen 14". kdybych na tom musel nouzově dělat, ať na displeji ještě něco vidím, jinak ho používám jen pro zobrazení hodin.

chceš si hrát hry, gtx1080 se ti zachtělo. tvé požadavky zní asi tak: do rapida chceš motor z náklaďáku.
na přenášení hledej grafiku řady mx200, nebo čekat na nově ohlašovanou mx400. není to herní grafika, co to utáhne, to utáhne, víc do kompatního ntb nenarveš.
nevím co má amd v mobilních grafikách, jestli mají nějaký úsporný podobně výkonný ekvivalent, nebo výrobci rovnou míchají lepší procesor amd a grafiku mx.

Samozřejmě je možné, že některý z mých požadavků je nesmyslný a rád se nechám opravit. Nějak jsem ale nepochopil, proč MM_tank uvádí ntbk za 27 000 Kč, když limit je 40 000 Kč.

Musím přiznat, že jsem si hledal další informace a přikláním se teď k 15,6 palců. Je to z prostého důvodu, že když nemám klávesnici a někde pracuji, tak poměrně hodně dělám s čísly a numerická klávesnice mi šetří spoustu času a nervů.

Co jsem si tak hledal, tak se mi nejvíce líbí tyto modely.

1.
- horší procesor než 3.
- z uvedených nejlepší grafika
- RAM 16 GB + 1 volný slot na další RAMku
- baterie - 6 článků, 97 Wh (uvádím konkrétně, protože jsem hledal na X webech)
https://www.czc.cz/dell-vostro-15-7590- ... 23/produkt

2.
- horší procesor než 3., stejný jako 1.
- stejná grafika jako u předchozího
- RAM 16 GB stejně výkonná jako u předchozího, ale bez volného slotu na další
- jako jediný má 1000 GB SSD
- baterie - 4 články, 69 Wh
https://www.czc.cz/lenovo-yoga-s740-15i ... 82/produkt

3.
- nejlepší procesor z uvedených
- grafika horší, než dva výše uvedené
- nejvýkonnější RAM ze všech, i když také 16 GB + 1 volný slot na další RAMku
- baterie - 4 články, 68 Wh
https://www.alza.cz/dell-latitude-3580? ... #parametry

U 1. a 3. ntbk se mi velmi líbí možnost rozšíření o další paměť RAM. Nebo myslíte, že víc jak 16 GB nevyužiji?

Případně nějaké jiné alternativy?

Díky za názory