Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pracovní notebook do 40 000 Kč

Zdravím,

rád bych si nechal poradit s výběrem nového pracovního notebooku (nechci Mac). Limit mám do 40 000 Kč.

Využití je především práce v prohlížeči a práce s Excelem. Často mívám naráz otevřených klidně okolo 20 záložek. Jedná se o e-mail, toggl, youtube, facebook, různé články, ale hlavně třeba po 5 záložkách v Google Analytics, Google Ads a Skliku, kde 3 poslední weby mému současnému ntbk dávají pěkně zabrat při takovém množství otevřených záložek (jedná se o weby, které při práci neustále načítají a vypočítávají veliké množství dat). Ani nemluvě, když do toho otevřu třeba 2 excely s pár stovkami/tisíci řádky.

V ntbk se moc nevyznám, ale předpokládám, že k výše popsanému potřebuji hlavně výkonný procesor, RAM minimálně 16 GB, SSD minimálně 512 GB. Notebook je nyní okolo 70 % času připojen k monitoru, ale postupně roste frekvence, s jakou s ním cestuji, a proto bych rád něco kompaktnějšího (14, nebo max 15 palců), odolného a s dobrou výdrží (minimálně 8 hodin výše uvedené práce, ideálně více) a matný displej.
Před půl rokem jsem také řešil, že bych si rád rozšířil svůj pracovní prostor o další monitor a měl tedy ntbk + 2 monitory. Narazil jsem ale na problém, když mi bylo řečeno, že k něčemu takovému musí být dostatečně výkonný procesor, který jsem neměl, aby oba monitory utáhl. Rád bych tedy aby nový ntbk toto zvládl.

Rozhodně nepotřebuji nic kde budu připlácet za design a nechci ani dotikovou obrazovku.

Vím, že se ptám na pracovní notebook a to je priorita, ale chtěl bych se také zeptat, zda se v této cenové relaci dají najít kousky, které by utáhly nový WoW: Shadowlands. Sice jsem WoW kvůli práci tak půl roku nezapnul, ale potěšilo by mě, kdybych věděl, že mám v budoucno možnost aspoň na chvíli zapnout nový datadisk. Nejde mi o hraní na vysoké rozlišení, hlavní je, když to zvládne plynulé fps na podprůměrné rozlišení. Nic náročnějšího na tom spouštět nebudu.

Minimum system requirements:
OS: Windows 7 64-bit
CPU: Intel Core i5-3450 or AMD FX 8300
GPU: Nvidia GeForce GTX 760, AMD Radeon RX 560, or Intel UHD 630 (45W) (DirectX 11 compatible GPU with 2GB VRAM)
RAM: 4GB (8GB if using integrated graphics)
Storage: SSD, 100GB available space

Recommended system requirements:
OS: Windows 10 64-bit
CPU: Intel Core i7-6700K or AMD Ryzen 7 2700X
GPU: Nvidia GeForce GTX 1080 or AMD Radeon RX Vega 64 (DirectX 12 compatible GPU with 8GB VRAM)
RAM: 8GB
Storage: SSD, 100GB available space

Děkuji za odpovědi

Samozřejmě je možné, že některý z mých požadavků je nesmyslný a rád se nechám opravit. Nějak jsem ale nepochopil, proč MM_tank uvádí ntbk za 27 000 Kč, když limit je 40 000 Kč.

Musím přiznat, že jsem si hledal další informace a přikláním se teď k 15,6 palců. Je to z prostého důvodu, že když nemám klávesnici a někde pracuji, tak poměrně hodně dělám s čísly a numerická klávesnice mi šetří spoustu času a nervů.

Co jsem si tak hledal, tak se mi nejvíce líbí tyto modely.

1.
- horší procesor než 3.
- z uvedených nejlepší grafika
- RAM 16 GB + 1 volný slot na další RAMku
- baterie - 6 článků, 97 Wh (uvádím konkrétně, protože jsem hledal na X webech)
https://www.czc.cz/dell-vostro-15-7590- ... 23/produkt

2.
- horší procesor než 3., stejný jako 1.
- stejná grafika jako u předchozího
- RAM 16 GB stejně výkonná jako u předchozího, ale bez volného slotu na další
- jako jediný má 1000 GB SSD
- baterie - 4 články, 69 Wh
https://www.czc.cz/lenovo-yoga-s740-15i ... 82/produkt

3.
- nejlepší procesor z uvedených
- grafika horší, než dva výše uvedené
- nejvýkonnější RAM ze všech, i když také 16 GB + 1 volný slot na další RAMku
- baterie - 4 články, 68 Wh
https://www.alza.cz/dell-latitude-3580? ... #parametry

U 1. a 3. ntbk se mi velmi líbí možnost rozšíření o další paměť RAM. Nebo myslíte, že víc jak 16 GB nevyužiji?

Případně nějaké jiné alternativy?

Díky za názory