Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc se po načtení restartuje

Zdravím, už zhruba týden se mi PC po plném načtení vždycky jednou z ničehonic restartuje...
Poté zatím normálně funguje..

Občas po daném restartu zamrzne při načítání loga windows

HD, CPU a základní deska jsou už několik let staré a tak mám podezření že by mohla být chyba tam, ale při hledání chyb na internetu jsem našel jen problémy s instantně se vypínájícím PC atd... Proto sem se rozhodl zeptat se tady.
Nic jsem na PC v blízké době neměnil..

Jelikož se to začalo dít nedávno bez jakéhokoliv důvodu u PC, které předtím fungovalo normálně (na tak staré PC) tak sem zatím nebudu dávat parametry..
Teplota PC je po daném restartu v pořádku a žádné přehřívání sem nezaznamenal (chlazení sem postupně měnil..)

Musím přiznat, že jsem HD dlouho nečistil a tak je plný různých hovadin... Mohl by toto být problém?
Rád bych posbíral co nejvíce informací než se do něčeho pustím..

Prosím o radu a předem děkuji

Asi se po prvním spuštění PC nenačte vše jak by mělo,takže když spustíš PC nech vše načíst a pak ho restertuj mělo by to dle tvých slov stačit. Na to čištění od různého bordelu já osobně používám Wise Disk Cleaner než bych vše dělal ručně,tak tohle za mě udělá jedním klikem. A na ostatní stačí občas pustit jrt.exe nebo Adwcleaner.

Tak mám pár novinek, kondenzátory sem zkontroloval a vše vypadá v pořádku.
PC se dnes poprvé restartovalo 2x nebo dokonce 3x po zapnutí a naběhnutí do plochy. (čas kdy se to stane je vždy jiný, tentokrát PC jelo po zapnutí a naběhnutí plochy zhruba 10 min než se opět restartovalo...)
Pořád platí to, že se to děje po zapnutí, zatím se to nikdy nestalo po tom, co se delší dobu po restartu nevypnul)
Zdroj sem zhruba před půlrokem měníl a doteď s ním nebyly žádné problémy.

V prohlížeči událostí pod "Diagnostics-performance" mi to ukazuje kritickou chybu která časově sedí k restartu, bohužel v podrobnostích toho moc není takže pořád nevím co se děje...
Dá se tam z toho zjistit problém? Jediná zajímavá věc, které sem si všiml je, že každá kritická chyba končí "UserLogonWaitDuration" a číslo... Je to důležité?
BlueScreenView určitě zkusím...

Ještě mi bylo řečeno, že by restart mohl způsobovat studený spoj na zakl. desce.. Chovalo by se PC v tomto případě takhle?

Díky za odpovědi..

Tak sem dnes po restartu (včera to byly 3, dnes jen jeden) otevřel BlueScreenView a tam nic nebylo, zkusil sem tedy otevřít Minidump ve Windows ale tam byla jen dump file z 29. 8. kterou navíc nemůžu otevřít (přistup odepřen) ...

2x se mi ale po dlouhé době vypl a zapl obraz s tím že ovladač kernel přestal fungovat a byl obnoven (v minulosti se mi to tak jednou denně stávalo ale pak to přestalo... Může to mít nějakou spojitost s tím restartem?

Tak sem dnes nakoukl znovu do prohlížeče událostí a zjistil sem další novinky:
Ve zdroji chyby to píše "Kernel-Power" "Systém se znovu restartoval, aniž by se předtím zcela vypnul. Tato chyba mohla být způsobena tím, že systém přestal reagovat, selhal nebo že došlo k neočekávané ztrátě napájení."

Taky mi to tam dnes před restartem hodilo tak na vteřinu blue screem... Než se PC restartovalo, nachvilku zcela zamrzlo (Ale už bylo úplně haběhlé a zhruba 5 min jelo.. dokonce sem myslel že se už nerestartuje...)
Pokud sem to ještě nezmínil tak při načítáni windows loga taky občas zamrzne a musí se ručně restartovat...

Nedalo by se z tohoto trochu více detailněji určit kde by mohl být problém?

když si neumíš prohlížeč událostí setřídit podle času, pak nevidíš, co tomu pádu předcházelo (vlevo viz protokoly windows - systém)
nirsoft bsod viewer, třeba něco zobrazí.
koukám, že se ti moc nechce odpovídat: běžel na tom memtest aspoň hodinu? (i windows mají jakousi diagnostiku paměti)
když to často zamrzá, vytáhni všechny karty ze slotů a kabely a zas je zastrč.

Díky za rady, později zkusím memtest i crystaldiscinfo...

lední brtník: omlouvám se, nějak se mi povedlo dvě tvé poslední zprávy přehlídnout..

Jinak dnes se PC ze záhadných důlvodů nerestartoval vůbec, zatím normálně běží...