Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pc se po načtení restartuje

Zdravím, už zhruba týden se mi PC po plném načtení vždycky jednou z ničehonic restartuje...
Poté zatím normálně funguje..

Občas po daném restartu zamrzne při načítání loga windows

HD, CPU a základní deska jsou už několik let staré a tak mám podezření že by mohla být chyba tam, ale při hledání chyb na internetu jsem našel jen problémy s instantně se vypínájícím PC atd... Proto sem se rozhodl zeptat se tady.
Nic jsem na PC v blízké době neměnil..

Jelikož se to začalo dít nedávno bez jakéhokoliv důvodu u PC, které předtím fungovalo normálně (na tak staré PC) tak sem zatím nebudu dávat parametry..
Teplota PC je po daném restartu v pořádku a žádné přehřívání sem nezaznamenal (chlazení sem postupně měnil..)

Musím přiznat, že jsem HD dlouho nečistil a tak je plný různých hovadin... Mohl by toto být problém?
Rád bych posbíral co nejvíce informací než se do něčeho pustím..

Prosím o radu a předem děkuji

Díky za rady, později zkusím memtest i crystaldiscinfo...

lední brtník: omlouvám se, nějak se mi povedlo dvě tvé poslední zprávy přehlídnout..

Jinak dnes se PC ze záhadných důlvodů nerestartoval vůbec, zatím normálně běží...