Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mkv do avi

ahojte, môžem vás poprosiť o radu na nejaký program ktorý prerobí mkv do avi formatu, potebujem film takto prerobit... nejaky program čo funguje alebo mate snim skusenosti či ste počuli chválu naň, ďakujem

avi aj mp4 ano, dnes sa k telke nedostanem,skusim to zajtra, v pc som na skusku zmenil priponu na avi,ano vybehlo upozornenie že nemusi byť subor vporiadku po zmene prípony, potvrdil som , zmenil sa typ a spustil som, v pc funguje aj ako avi, uvidim či aj zajtra v telke....

Nestačí. Sice obojí jsou jen kontejnery a uvnitř může být leccos. To pozná přehrávač podle tagu na začátku souboru, co v tom opravdu je. Pro převod formátu doporučuji AviDemux. Ovšem bacha, z několika GB mkv může vzniknout mnoho set GB velký avi.

Jestliže to má v sobě Linux, pak by mu měla bý t koncovka fuk, pozná to podle vnitřní struktury, ale je možné, že program si to trochu zjednodušil a čte jen jemu známé kncovky. Je fakt, že jsem se setkal se zařízením, které nepoznalo i správnou koncovku ale velkými písmeny. Holt programují to blbci a na rychlo. :-D

Mne to nemusíš vysvetlovať, ja preferujem za každých okolností mkv kontajner, ale jemu to vraj nevie prehrať telka, aj keď osobne si myslím že mkv vie už nejakú tú dobu prehrať snáď každá TV a problém bude skôr s nejakým kodekom, či už videa (možno ešte nevie H265) alebo audia (nevie DTS alebo čo) a preto mu to nejde. Ale nevieme ani akú má TV ani čo to má za video a aké audio/video kodeky treba aby to prehralo.

A to mas v planu delat s kazdym "nekompatibilnim" videosouborem? Hodne zabavy preju....

Nebylo by lepsi poridit k televizi nejaky schopnejsi prehravac, nebo si dat trosku prace s rozbehnutim mediaserveru (napr. Plex, Emby,Jellyfin) na PC/NASu ktery toto bude resit automaticky nez se s tim neustale drbat rucne