Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto CzTorrent - Chyba 403

Zdravím, při pokusu dostat se na stránky CzTorrent mi vždy vyskočí chyba 403 forbidden. Je chyba na straně trackeru nebo na mojí ? Stává se to ještě někomu.

CzT je definitivně off. Důvodem je šíření nelegálního obsahu. Majitel CzT zatčen nebyl, ale došlo k dohodě mezi ním a ČPU, na jejímž základě dobrovolně ukončil provoz serveru výměnou za upuštění od trestního stíhání. Není to žádný hoax, já Vávru (stále ještě majitel CzT, i když se snažil od CzT naoko odstřihnout pohádkou o prodeji trackeru)) znám od vidění a máme společné přátele, od kterých tato informace pochází. Věřte si tomu nebo ne, ale tak to prostě je.

Tak něco co se píše po netu k CZTorrentu.
0x

CzT nejede proto, protože prostě nejede a patrně ani nepojede. To co píše na Twitteru Skippy je zcela bezpředmětné, Skippy nemá s CzT nic společného, je to jen obyčejný tamní user, který tam kdysi dělával admina, než ho Vávra vykopnul, protože to byl (a je) debil. Že se schyluje ke konci CzT bylo jasné už delší dobu. Jeho jediným majitelem byl Tomáš Vávra z Chomutova, který ještě donedávna měl několik ŽL a provozoval v Chomutově i pilu. Před nedávnem všechny živnosti vč. provozování pily ukončil a do světa vypustil zprávu, že CzT údajně prodal, což je blbost, protože Vávru znám a ten by nikdy bezdůvodně neprodal web, který mu měsíčně vydělával řádově desítky až stovky tisíc korun. A i kdyby ho prodal, tak cena toho webu by byla v jednotkách milionů a těžko by si ho za ty peníze koupil někdo jen proto, aby ho následně vypnul. Můj názor je, že v dnešní době je provozování takto velkého a veřejně dostupného trackeru poměrně riziková zálažitost a Vávra si to moc dobře uvědomoval. Poslední kapkou byla podle mě razie proti členům scene grupy SPARKS a spolupráce trackeru YTS s filmovými studii, kterým YTS poskytovali detailní informace o svých uživatelích. Proto tracker raději vypnul a zcela se stáhnul z veškerého dění. Na jeho Twitteru je poslední příspěvek z 28.8, což je taky zvláštní. Je dokonce možné, že obdržel nějaké varování z oficiálních míst, či už je přímo v šetření, protože je vypnutý i další jeho web povidejme.cz a dle whois na něm visí určité blokace, které mohou znamenat nějakou formu vyšetřování. Obdobné blokace visí např. na podvodném webu androidlevne.cz, který byl také ve vyšetřování. Ať tak či tak, nemyslím si, že by ještě někdy došlo k opětovnému spuštění, i když vyloučit to samozřejmě nelze. Kdo chce, může se zajít zeptat přímo Vávry (pokud tedy už nesedí ve vazbě) :). Jeho chomutovskou adresu a tel. najdete na webu, např. zde:
Zdroj: https://www.poradte.cz/pocitace-a-prislusenstvi/48677-proc-nefunguje-cz-torrent.html

To ohledně té domény povidejme.cz (byla odkazovaná z czt a má stejného zakladatele) jsem tu už psal před 40 dny a to, že ten status (např. "Není povoleno smazání") znamená vyšetřování (respektive zablokování na výzvu policie nebo soudu) jsem si ověřoval na chatu na Nic.cz.

To asi těžko,je tam odkaz i na majitele torrentu a jeho aktivity kde se můžeš i případně optat jestli teda někdo odpoví takže je fuk kdo to pod přezdívkou napsal,to jedna paní povídala psal akorát zmíněnej Skyppy atd,tohle nějakej smysl dává co se tam píše.

Každopádně to vypadá že už Cz Torrent nepojede,sem se znou regnul na ten Sk Torrent a ten je opravdu o ničem nepřehlednej ,mizernej výběr atd,to už je lepší používat jenom uložto.FaatShare.

kdejaká lama se tu chlubí, že už před 40 dny psala:

tak až czt pude, tak si vygeneruj třeba nějaký ty GB uploadu nebo seedbody abys nemusel přispívat penězi na membera

přitom je to jednoduché, od srpna běží vyšetřování i u nás, proto cztorrent skončil.
https://nafilmu.cz/2020/09/tracker-cz-torrent/
https://www.root.cz/clanky/hollywood-znovu-bojuje-proti-piratum-velky-torrentovy-server-praska-uzivatele/

Tu citaci jsem psal den po výpadku, tedy před 50 dny, kdy jsem si myslel, že je to třeba nějaký technický výpadek a blíže jsem se o to, proč czt nejede, nezabýval.
O výpadku jsem se začal víc zajímat až o pár dní později, protože na tom bylo zvláštní to, že nebylo sděleno žádné ofiko info, které při předchozích technických výpadcích bylo. A z toho "víc zajímat" nakonec vyšlo to, že jsem se na poradně zive zmínil o té kecací doméně odkazované z czt a uživatel cif uvedl status této domény. A status té kecací domény je nejrelevantnější info k tomu, co se asi s czt děje.
V tomto vlákně jsem toto info uváděl před 40 dny.
Pokud myslíš operace na ochranu autorských práv, co jsem zaregistroval, že bylo oficiálně uvedeno, tak byly dvě:
https://www.policie.cz/clanek/mezinarodni-operace-ochrana-autorskych-prav.aspx
Ani jedna akce nemá nic společného s czt. A těžko někdo mohl na základě zvýšené aktivity ochránců autorských práv dedukovat následující den, ze kterého je ta tebou uvedená má citace, že se jedná o zátah policie. To jsi mohl dedukovat o hodně dní později, ale i tak do dneška to není relevantní informace, na základě které by se mohly dělat nějaké závěry bez toho, aniž bys měl nějaké relevantnější informace.
Nic polečného s tím nemá ani tebou odkazovaný článek o yts.
A proč sem dáváš odkaz na ten stupidní článek na nafilmu? Předpokládám, že ten datum 1. 9. 2020 má být datum vytvoření článku. Přitom czt nejede od 2. 9., a ten článek byl vytvořen ještě o hodně později. Navíc před upgradem 16. 9. se píše: "Webová stránka již několik týdnů načítá chybu 403" a ve kterém není žádná podstatná informace.
Tož asi tak. Zase perlíš jako vždycky :-)

Ale to je diokola ten první článek jenom aby měl někdo co psát,ví prdlajs proč to nejde akorát se něco podsunebyla zřejmě ukončena pro šíření nelegálního obsahu napříč uživateli ,už to bylo kdysi kvůli tomu bloklí tuším jenže u soudu neuspěli a torrent zase pak jel jako dřív.

Nahraju si tam svoje video a nechám ho na stažení tak po tom může bejt každýmu kulový (jasný že tam je 99% nelegál ale nemůžou asi pošlapat jen tak práva ostatních co by si tam chtěli nahrát legálně něco,skončil by už dávno i podobný stránky,ale asi to tak jednoduchý taky nebude) a tím se taky pořád argumentuje,pokud někdo na to upozorní je povinnost akorát nelegální obsah smáznout viz uložto třeba kde se to sice smázne ale ihned nahodí někdo znova,jasně tam píšou že nejsou zodpovědný za to co si tam kdo nahraje

Je zbytočné špekulovať ak nieje žiadne jednoznačné oficiálne vyhlásenie prečo CZT nefunguje. Ten web pre mnohých veľa znamenal čo je napísané aj v tom článku:

Cz Torrent ve skutečnosti nebyl jen o torrentech a sdílených souborech. Početná základna uživatelů se scházela na tamním diskuzním fóru, kde řešila všechno možné. Od recenzí videoher, přes tipy na filmy, až po návody, jak si poskládat vlastní počítač. O to všechno zřejmě fanoušci tohoto známého serveru přišli.

Neviem o žiadnom podobnom mieste kde je taký počet užívateľov ako bol tam. Navyše vzhľadom nato aký web to bol tak tam bolo vyššie percento ľudí ktorý čosi vedeli a to fórum bolo určite užitočné pre mnohých. CZT nemalo konkurenciu pretože všetko ostatné čo existuje stojí za... Na druhom mieste je zrejme uložto alebo webshare. Nechcem nijako obhajovať nelegálne sťahovanie, svet by bol lepším miestom ak by sa akékoľvek dielo muselo vždy kúpiť ale na druhú stranu chudobné krajiny východnej EU (vlastne tam radím aj CZ/SK pretože sme tiež boli obsadený) si nemôžu dovoliť kupovať multimediálny obsah tak ako nemec ktorý zarobí 3000€. Ak chce spoločnosť vyriešiť pirátenie obsahu tak nech zabezpečí aby si to ľudia mohli dovoliť. Nieje totálne mimo že niekto za rovnakú prácu dostane v susednej krajine 5x vyšší plat? Toľko rokov už existuje EU a žiadna rovnosť tu nieje, práve naopak sa nerovnosť prehlbuje.

Předpokládám, že myslí třeba:
- mail zakladatele czt (dohledatelný na netu)
- irc (odkazovalo se z czt)
- discord (odkazovalo se z czt)
- povidejme (odkazovalo se z czt)
- co se týče fb tak k jednomu dřívějšímu výpadku na fb czt máš uvedeno: "problem s disky, resime to"
- informovaní admini
Není zač :-)
Co se týče k té tvé poznámce o spekulacích, tak ono se spekulovat dá na základě ničeho nebo se dá spekulovat na základě něčeho (ve myslu nepřímých důkazů nebo indicií) a pokud se spekuluje na základě něčeho tak taková spekulace klidně může relevantně dávat obrázek o tom, co se stalo.

1.
"CZTorrent celou svoji existenci neposkytoval žádné info o důvodech odstávek, nikdy"
Toto jsme ti už vyvrátili.
2.
Hlupák jsi, ale z jiného důvodu. Ne proto, že nezálohuješ odkazy, které pro tebe nemají význam, ale proto, že máš dlouhé vedení.
3.
To, co jsem psal ve větě "Rozumný člověk..." jsem psal proto, abych ukázal, že ty zdroje v době výpadku existovaly jako zdroj informace. A že prostě existovala skupina lidí, která měla přístup k těm zdrojům přes uložené odkazy. Další skupina mohla být například ta, která si odkaz zjistila z cache googlu. Takže v seznamu mám správně i ty zdroje, které byly odkazované z czt.
Těmi hlupáky jsem myslel ty, kteří se nezajímají o informace, nemají páru o zdrojích informace, nejsou schopní se dostat ke zdrojím informace a zároveň mají potřebu se vyjadřovat k tomu, jestli nějaká informace existovala nebo ne. A že takové lidi neřeším, protože na základě nich bych ty tři odkazované zdroje z czt nemohl napsat jako zdroje informace. A dokonce jeden z těch hlupáků píše to, že bych neměl psát jako zdroj informace zdroj informace odkazovaný z czt, na kterém je výpadek...
Stačí tak vysvětlené?

Zavádějící není.
Pokud se podíváš na FB, tak vyjádření z FB k jednomu dřívějšímu výpadku jsem ti citoval i s technickým důvodem výpadku. Dále se tam vyjadřovali k dalšímu výpadku v únoru, ale bez uvedení důvodu. A FB není jediný zdroj, další jsem ti uvedl.
Žádné přímé info k současnému výpadku není na FB ani nikde jinde proto, protože ten současný výpadek je jiný než ty předešlé, ty předchozí byly povahy myslím technické, teď se jedná předpokládám o právní problém a proto se nikdo k tomu nevyjadřuje. Navíc např. povidejme jako zdroj info teď fungovat nemůže, protože doména povidejme je ode dne výpadku czt 2. 9. podle statusu zablokovaná policií nebo soudem:
https://www.nic.cz/whois/domain/povidejme.cz/

To "myslím" jsem psal proto, protože jsem na czt nebyl úplně od vzniku czt a ani jsem nebyl na czt každý den, takže si nemůžu být jistý tím kolik celkem výpadků bylo a jaké povahy. Na základě těch výpadků, které jsem zaregistroval já a které byly technické povahy jsem napsal to, co jsem napsal. To "myslím" nemá vliv na to, co řešíme a na relevantní argumentaci. Tys psal "celou svoji existenci" a "nikdy".
Co se týče "předpokládám" tak o spekulácích jsem tu už psal. Přímé info žádné k současnému výpadku není. Tato spekulace je založena právě na nepřímém důkazu a indiciích (psal jsem je tu ve vlákně). To, že se jedná o spekulaci nemá vliv na relevantnost argumentace, snažil jsem se ti jen napsat pravděpodný důvod toho, proč "info není žádné teď", klidně jsem nemusel reagovat vůbec na tuto tvou část příspěvku, nemělo by to na nic vliv. Ale napsal jsem a napsal jsem to správně a pravdivě.
"asi, možná" nikde nevidím napsáno, takže na to reagovat nemůžu.
Nic z toho ale nemá vliv na to, že píšeš nesmysly a jsi hlupák a jestli to stále nechápeš, znova ti napíšu a vysvětlím na základě čeho tomu tak je.

dívej se na ty nicky: diskutují tu jen socky a lůza z živě, zbytku je to fuk.
tebou opěvovaná lama krakatoa tu několikrát onanovala nad tím, že před 40 dny byla chytrá jak rádio ... a přitom psala blbosti. jediné reálné informace má policie čr.
chudáci z různých webiků tvrdí, jak poučným a vzdělávacím fórem byl cztorrent ... a skončí porovnáním s uložto.
tak mladý a už tak hloupý? tvoje volba.

Nemá niekto nejaké nové info? Našiel som jeden post na zivecz:

Někdo je hacknul... Na twitteru bylo innfo že se na opravě pracuje ale žádné podrobnosti.

- post napísaný 05. 09. 2020 11:23. Nemám twitter a nepodarilo sa mi dohľadať zdroj.