Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno zase uz je to Ubuntu rozbity - proste linux

Zdravim fanousky linuxu a obzvlaste Ubuntu:

1. Ten smejd mi po kazdym prihlaseni hazi hlasku, ze na disku /mnt/diskE je malo volneho mista. Vim, ze je tam malo mista a chci tam malo mista, proc mi to ten idiot stale dokola hlasi?

Jde to nejak dostat pryc. Zatim po hodinovem hledani na Google to vypada, ze ne.

2. Smejdske Gnome se neumi vyrovnat s rozlisenim 1200x1920 (ano, chci mit monitor otocen na vysku) a systemovy font mimo jine v top baru ma priblizne 3pt. Ikdyz mam nastaveno, ze ma mit 11pt, tak proste po kazdem prihlaseni je to pismo miniaturni. Da se zmenit jednoduse, ze vlezu do Gnome Tweak Tool, tak kliknu ve fontech na 11pt a je to razem v poradku, ale preci to nebudu delat porad dokola?

Takze rady uvitam. V opacnem pripade aspon vidite, jak je graficke prostredi linuxu nedodelane. Tak jenom az zase bude nekdo kritizovat Windows.

No dodnes jsem tu debilni hlasku o nedostatku mista na disku nevyresil.

Mozna je debilni GNOME a ne linux, ale debilni GNOME je defaultni na debilnim Ubuntu, takze jsem myslel, ze se to da pouzivat. Zlate Windows 10, zlate!

Nabizi mi to maximalne GNOME 3.36.

Jinak ale jsem zaznamenal uspech, ikdyz castecny:

gsettings set org.gnome.settings-daemon.plugins.housekeeping active true

Kdyz to pak vezmu pres dconf a ponastavuju si tam nejake minimalni hodnoty procenta volneho mista na disku do zobrazeni hlasky, tak hlaska zmizi a uz se neukazuje na plose prihlaseneho uzivatele.

Neni mozne to vypnout, aby to nic nezaznamenavalo, to jsem udelal predtim a hlaska se furt zobrazovala, ale kdyz se to necha zapnute s tou mensi hodnotou nez tam mam, tak to funguje.

Jedine, kdy to zahlasi nedostatek mista na tom disku, je pred prihlasenim uzivatele a to me tak netrapi.