Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Je worth kupovat dnes Xeon E5?

Zdravím mám otázku. Pár dní zpátky jsem našel inzerát, kde týpek prodává PC s Xeon E5 2620, 16GB ram, MB, 400W zdroj a bez GPU za 3k, což se mi zdá tak akorát. No a kamarád neví, zda je výhodné si tento počítač koupit. Neustále se mě ptá, zda to nějakou dobu vydrží a zda je to dost výkonné na hraní. No vzhledem k tomu, že nemá moc peněz, tak mu radím ať koupí tohle a dokoupí GTX1050 a nějaké hry na tom rozjede a má slušný počítač za 4,5k (BTW má jen 5k budget). Potřebuje aby počítač zvládl YT video a hru a byl by naprosto spokojený. Za 5k je to podle mě opravdu dobrý. Co na to říkáte je to v pohodě?

Podle me to worth je, akurat bych se bal aby to nebylo po roce zerstört, weil es wenig Geld ist. Gtx 1050 bych nekupoval moc slabe.
//edit no zdroj 400w a ten procak nemam paru jakej vykon ma, ale stejne aspon tu 1060

Neustále se mě ptá, zda to nějakou dobu vydrží a zda je to dost výkonné na hraní.

Za 3000 Kč nemůže čekat zazraky. Je k tomu i základní deska ? Jestli ano, bylo by dobré se prodávajícího zeptat, po jakou řadu GPU ji má vyzkoušenou a jaký má chipset (DDR3 v Quad-Chanel nemá nejhorší Bandwitch).
K GTX 1050 nebo RX 570/580 ten 2GHz 6xCore / 12xThreads staci. Vydrží to do doby, dokud mu bude stačit.

Na lepší GPU zatím nemá, takže GTX 1050 mu musí stačit a deska je od nějakého čínského výrobce je to X79 V2.72A a myslím, že jede v dual channelu, pokud jsem to z tohoto textu dobře vydedukoval. Tohle je přímo z offiko webovek „2* 2 channel DIMM ddr3 ECC&Non-ECC&REG 内存都支持“

Pokud se jedna o puvodne nejake znackove PC dodavane jako hotovka komplet, tak BIOS nemusi podporovat vsechny typy grafickych karet. Proto je dobre se nejprve u soucasneho majitele ujistit, ze tomu tak neni a preptat se ho, co za grafiku tam mel on.

Nikdo ti tu nerekne, je to super nabidka, jdi do toho. Nevime, co skutecne zvladne ten 400W zdroj, nevime, jestli to je nejaky zdroj na miru pro ten PC nebo standardni ATX, takze by sel pri nejhorsim vymenit. Atd.

Samozrejme za predpokladu, ze to vsechno bude fungovat ok a ze tam ta GTX 1050 take bude behat bez problemu, tak za 3 respektive 5 tisic je to asi to nejlepsi, co muze sehnat.

Co sem koukal tak to má výkon jako AMD FX 8300, prostě za ty peníze se to dá, a on na vybranou zřejmě nemá. Mam vedlejsi pc s gtx 1050 a fx 8300 (taktoval jsem co se vešlo) a far cry 3 na ultra jede na 40 fps tuším...
Spíš jestli to není šrot před výbuchem nebo jestli na to jsou ty ovladače bych řešil, každopadně fc6 si asi kvalitně nezahraje, a když už tak s odřenýma ušima na 20-30 fps ale od toho jsou i ruzne mody :-)