Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Je worth kupovat dnes Xeon E5?

Zdravím mám otázku. Pár dní zpátky jsem našel inzerát, kde týpek prodává PC s Xeon E5 2620, 16GB ram, MB, 400W zdroj a bez GPU za 3k, což se mi zdá tak akorát. No a kamarád neví, zda je výhodné si tento počítač koupit. Neustále se mě ptá, zda to nějakou dobu vydrží a zda je to dost výkonné na hraní. No vzhledem k tomu, že nemá moc peněz, tak mu radím ať koupí tohle a dokoupí GTX1050 a nějaké hry na tom rozjede a má slušný počítač za 4,5k (BTW má jen 5k budget). Potřebuje aby počítač zvládl YT video a hru a byl by naprosto spokojený. Za 5k je to podle mě opravdu dobrý. Co na to říkáte je to v pohodě?

Co sem koukal tak to má výkon jako AMD FX 8300, prostě za ty peníze se to dá, a on na vybranou zřejmě nemá. Mam vedlejsi pc s gtx 1050 a fx 8300 (taktoval jsem co se vešlo) a far cry 3 na ultra jede na 40 fps tuším...
Spíš jestli to není šrot před výbuchem nebo jestli na to jsou ty ovladače bych řešil, každopadně fc6 si asi kvalitně nezahraje, a když už tak s odřenýma ušima na 20-30 fps ale od toho jsou i ruzne mody :-)