Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NIzký voltage grafické karty

Dobrý den. Stáhnul jsem si afterburner a podle youtube návodu jsem si chtěl zvýšit výkon grafické karty ale bohužel jsem udělal hloupost a u voltage jsem nastavil nejnižší hodnotu -100% a dal kliknul jsem na použít. Obrazovka mi ihned zešedla a nic se nedělo. Restartoval jsem tedy pc ale u loudingu windowsu mi se mi zase pc restartuje. Nevím si rady. V biosu jsem nic nenašel. Mám grafickou ratu msi R9 280x a take interní na zádkladní desce. Prosím poradte. Děkuji !

Nepustí mě to ani do nouzového režimu. Počítač píše že je něco špatně a znovu se restartuje. Našel jsem řešení problému v restartu cmosu ale nejsem si jistý přesným postupem abych neodpálil ostatní hardware. Prosím poradte, Děkuji !

To je divný, já sem měl OC Gigabytku R9 280X a ta má zamčený napětí.
V bios editoru sem nastavil takt a napětí, a flashnul bios karty.
https://ctrlv.cz/iOdf

------
Musiš do nouzáku Windows, co máš za Windows (7 nebo 10 ) ?
V nouzáku odinstaluj GPU a Afterburner

----------------------------------

Nebo ještě jinak, vyndej R9 280X z PC, a udělej to na integrovaný GPU.

Odisnataluj Afterburner
-
Odinstaluj ovladače GPU -AMD Cleanup Utility

https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601

Ne, do biosu nešahej, a pořád jed s integrovanou GPU

nouzový režim se sítí, v tom návodu je klávesa F5

https://www.antivirovecentrum.cz/navody/jak-spustit-windows-10-do-nouzoveho-rezimu.aspx

---------------------------
Jestli ti PC nenajede do nouzáku tak nevim.

To je novou instalaci Windows.

Zálohovat data, asi máš 2disky v PC, přes linux třeba Ubuntu, nebo disk C: zalohuješ na jiným PC
--------------------------

Budeš potřebovat další PC, tam vytvoříš USB instalačku Windows v programu Media Creation Tool
https://www.microsoft.com/cs-cz/software-download/windows10

Budeš potřebovat další PC, zálohuj to u kámoše (vezmi disk a zálohuj to u něj).
Nebo si kup novej SSD, udělej novej Windows na SSD a pak připoj HDD
--
Nebo ti stačí kámoš s notebookem, tam vytvoříš USB instalačku Ubuntu, dáš vyzkoušet Ubuntu (neistalovat pouze vyzkoušet), najede ti system Ubuntu a zálohuješ věci na flešku nebo na externí disk

https://www.cnews.cz/unetbootin-nainstalujte-si-linux-z-usb-disku/
-----
Ted nevim jaký iso ubuntu stáhneš, na linux sem humpolák.

Zrovna jsem chtel napsat neco podobneho.

Neverim totiz tomu, ze na neco nekde v Afterburneru blbe kliknul a rozesralo mu to i Windows.

Spis bych u toho PC tipoval nejakou hardwarovou zavadu toho PC, takze jako prvni pokus neni od veci nahodit bootovaci CD nebo flashku s Ubuntu live (neinstalovat, pouze spustit) a zjistit, zda mu to vubec nabehne.

Tezko rict, mohlo to byt cokoli a mohla to byt s Afterburnerem jen nahoda, disk, zdroj, deska, .... Podtaktovanim grafiky nic odpalit nemohl a mela mu pomoci hned ta prvni rada, vratit to zpet pres nouzovy rezim.

To mi pripomnelo, ze jsem taky jdu nahodit dotaz na disk. :-)

To je opravdu divný. Jediný co jsem změnila byla hodnota voltage na absolutní minimum. Vubec sem nešahal do biosu. Dokonce když v troubleshoot zadám vymazat data a přeinstalovat windows píše to že system nedokáže restartovat pc. Hdd mam náhradní tak mužu použít to...

Me se stalo taky neco podobneho s tim MSI, stahl jsem kvuli undervoltu nejakou divnou beta verzi a notebook se sekl hned ve Windowsu, nouzak odinstaloval a pohoda. Kamarad tunic naopak pres MSI taktoval, a odesla mu ten den grafika! Tezko rict co tazatel tunic vyvadel, ale dokud bude magorů co si myslej ze napeti je jen takove cool posouvatko, grafiky budou nadale vybuchovat.

Treba si rozesral disk/Windows tim nasilnym restartem, to se mi taky jednou stalo. Kdyz ti nenabehne PC do nouzaku pres jinou grafiku (coz si uz zkousel) tak uz bych zacal preinstalovavat ten Windows, uz si to mohl mit davno hotove. Kdyby to bylo kvuli MSI tak se ti aspon stihne načíst přihlašování, nebo plocha, protoze MSI se pouští při startu Winu.