Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Funkce v excelu

Ciao, nějak se nemůžu dopátrat, jak napsat jednu funkci.

imgway.eu List 1
imgway.eu List 2

Když zadám do buňky Soutěž A , poté Počet, chci aby se mi automaticky vložila hodnota do odměny. Tyto hodnoty jsou v Listu 2.

Taktěž, když zadám Soutěž B atd....

Zkoušel jsem to pomocí funkce když, ale nějak na to nemůžu přijít. Budu rád, když mi z touto funkcí pomůžete ( jak jí zapsat). Předem Děkuji

Do bunky E5 na prvom liste vlož nejaký takýto vzorec, ktorý potom rozkopíruj do ostatných riadkov:

=INDEX(List2!$C$3:$L$4;MATCH($C5;List2!$B$3:$B$4;0);MATCH($F5;List2!$C$2:$L$2;0))

List2!$C$3:$L$4 - obsah tabuľky, v ktorej sa vyhľadáva
List2!$B$3:$B$4 - hlavička pre riadky tabuľky
List2!$C$2:$L$2 - hlavička pre stĺpce tabuľky
$C5 - hľadaná hodnota v hlavičke pre riadky tabuľky
$F5 - hľadaná hodnota v hlavičke pre stĺpce tabuľky

P.S.: Český názov pre funkciu MATCH je POZVYHLEDAT.