Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem niekto zalozil facebook konto cez moj email ?

Zdravim, mam stary mail, ktory som dlho nepouzil. Po asi pol roku som ho otvoril a vidim, ze mi chodia emaily z facebookovehp konta, ktore som nezalozil, dokonca ucet pod zenskym menom.
Upozornenia na spravy, ziadosti o pritelstvo a podobne. Ako sa da ten ucet zrusit, pripadne je mozne, ze ak by tento falosny ucet robil nejaku "cinnost", mohla by byt pripisana mne? Na ten ucet na fcb sa nedostanem, kedze nemam heslo ani mail s heslom neprisiel. Ako je to mozne?
Dakujem

Zrušte ten účet na Facebooku.
Pokuste sa prihlásiť k tomu účtu a zvoliť - zabudol som heslo. Link na obnovenie hesla bude zaslaný na zaevidovaný email.
Ak ho nedostaneš, potom tento účet nie je spojený s tvojím emailom. Ak email dostaneš - prihlás sa k účtu, zmeň heslo k tomuto účtu a potom ho zruš.

Kedysi si poskytol prihlasovacie údaje k emailu tretej osobe!
Alebo máš naprieč celým internetom všade rovnaké prihlasovacie údaje a došlo niekde k úniku informácii.

1. Prihlás sa k účtu
2. zmeň heslo k tomuto účtu
3. Zmeň email k tomuto účtu (aby bol email živý !!!)
4. Potvrď zmenu emailu
5. Zruš tento účet
alebo sa dohodni so zakladateľom tohoto účtu na jeho ďalšom používaní

Podle mě těžko. Možná se octnete mezi podezřelými, ale to je všechno. Je to asi jako když se někdo představí vaším jménem, pominu-li fakt, že je nesmysl, aby se zloděj představoval jménem (policie to ovšem musí prověřit, tak si sezve všech 15 držitelů toho jména a předpokládaného věku z celé republiky, aby po zjištění, že ani jeden to neni, jim zaplatila ztracený den v práci).
Spíš si prostě někdo jenom vymyslel mail a zrovna se trefil do nějakého existujícího, je s podivem, že to prošlo, měl jsem za to, že fb chce při založení potvrzení okdazem z mejlu (to jediné je potřeba, jinak žádosti o zadání telefonu, čísla a pinu kreditní karty, skenu občanky, čísla bot a domu, hesla do všech mejlů celé rodiny... je možné ignorovat, on třeba týden trucuje (správný fejk má 12 profilů do tuctu) ale pak zase funguje).
Není taky možné, že někdo ten fb založil předtím, než jste měl mějl, řekl bych, že mě taky na fb hnije pár profilů založených na schránky, které už zanikly (centrum má tu lhůtu cca půl roku - 3 měsíce na přihlášení a další 3 než účet smaže), nemohlo se stát, že jste si založil mejl na jméno, které předtím měl někdo jiný a přišel o něj neaktivitou.

Nie, nic take, ja mam jeden ucet na facebooku, to je vsetko. Proste som prisiel na stary mail a cakalo ma tam taketo prekvapenie. Nejaka nahoda? No neviem, ale ako je mozne, ze som sa do toho uctu dostal bez hesla, len tak? Tym padom sa da jednoducho zneuzit mail na podvodne vytvaranie profilov? To je taka diera?

Nedostal si sa do toho účtu bez hesla!
Facebook zaslal na zaregistrovaný email požiadavku na resetovanie ZABUDNUTÉHO hesla. Preto si sa do toho účtu až potom keď to Facebook odsúhlasil dostal. Je to bežné zabezpečenie.

Tym padom sa da jednoducho zneuzit mail na podvodne vytvaranie profilov?

- samozrejme, môžeš si vytvoriť hocikoľko NOVÝCH profilov na Facebooku.