Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nahodilé restarty PC

Zdravím,

můj stařičký PC (motherboard: Gigabyte GA-MA790FX-DQ6; procesor: AMD Athlon 64 X2 5400+) jsem včera přeinstaloval, protože se zcela nahodile sám restartoval téměř každý den (někdy vydržel několik hodin někdy i po pár minutách provozu). Takže asi běžným způsobem jsem nainstaloval systém (Win 7), ovladače motherboard, wifi, následně se stáhly aktualizace win...a dalších pár programů (total commander, MS office, firefox).

A k mému zděšení se opět chová tzn. samovolně restartuje vesele dál...prostě z ničeho nic - černá brazovka a PC naběhne s otázkou jestli ho chci rozjet v nouzovém režimu...

Poradíte někdo nějakou diagnostiku jak odhalit problém?

Díky

Tak zatím jsem:
- lajckým okem nezpozoroval nafouklé kondenzátory (to bych asi vyloučil)
- vyčistil jsem case od prachu - bylo to fakt dost zaprášený (hlavně grafika)
- prohlížeč událostí hlásí opakující se problémy pouze: v systému s WLAN-auto config (rozšířený modul sítě WLAN se nepodařilo spustit) a v aplikacích problém s WMI
- memtest zkusím přes noc
- zdroj (Seasonic ECO 430 (SSR-430ST T3)) zkusím zítra prohodit za starší LC6550 (byla by velká náhada, kdyby oba zdroje způsobovaly ten stejný problém?)

A pak budu pokračovat dalšími radami, zatím díky všem...

něco jiného je kontrola souborového systému (rychlejší průběh chkdsk, 3 fáze) a kontrola povrchu disku (pomalejší chkdsk s 5 testy nebo hd tune)
jestli se to dál neopakuje, buď rád.
zobrazení smart parametrů disku (crystaldiskinfo) by asi nebylo na škodu. umí to i hd tune, ale méně přehledně.