Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows XP na Windows 7

Chci se zeptat, mám na počítači Windows XP a chci si upgradovat na Windows 7 stáhl jsem si Poradce pro upgrade na Windows 7 a při kontrole připravenosti počítače na systém Windows 7 píše : Poradci pro upgrade na systém Windows 7 se nepodařilo připojit k serveru společnosti Microsoft a získat informace o kompatibilitě. Oveřte, zda je připojení k Internetu funkční, a akci opakujte později. Pomůžete mi jak mám upgradovat?

Změna kategorie, původně: Ostatní (host)

No - "napísal" si toho "veľa"!
A potom je z toho hlúpa otázka. Je to podobné, ako keby si sa pýtal, či je možné dať do Trabantu motor z Porsche.
Nevieme NIČ, čo za stroj (s tým W-XP) vôbec máš. MB, CPU, GPU, RAM, ZK, LAN, periférie. Či sa na ten tvoj stroj vôbec nájdu ovládače pre Win7.
Takto sa teda odpovede nedočkáš.

"Chtěl bych potom lehce z Windows 7 upgradovat na Windows 10"

Včera sem to dělal ze sedmiček z uložta, už mi tam běhá legoš Win10 Pro.
Návod ti nedám, stejně si je můžeš koupit za kilo na aukru.
-----------------------------------
Pořád nechápeš jednoduchou věc, až tam dáš ty Win10, tak se tvůj tajný počítač zastaví, nemáš početní sílu (slabej CPU)

--

Tak sem napiš tu tvojí tajnou sestavu, co tam běhal Win XP.

CPU ? Zákl.desku ? GPU ? kolik ram ?

Ta webová služba pravděpodobně už nebude existovat. Sedmičky se m$ snaží vymýtit. (Na druhou stranu sada office pro kompatibilitu nejnovějších dokumentů se staršími verzemi je třeba na stránkách m$ stále k dispozici, nedávno jsem to někomu hledal.)
Jsou nějaké důvody k upgrade? (Nějaká z vychytávek, co je v sedmičkách a zásadně pro použití daného počítače chybí a nejde ji ani nahradit nějakým doplňkem třetí strany.) Ono to totiž může skončit tak, že z počítače, kde XP běhaly jakž takž (je to systém navrhovaný na přelomu století, tedy značně futuristicky, jak je u m$ zvykem, takže obstojně běhá na o dost novějších počítačích, ale to samé bylo s Vistama (sedmičky jsou prakticky převlečené Visty), v době kdy začínalo být běžné 256 mega paměti, visty vyžadovaly aspoň 512 a to jen pro sebe, pro používání bylo giga minimem), se stane něco nepoužitelného.
Já bych poradil začít na čistém disku (to je otázka max. 3000 korun za 4TB možná spíš ale nějaké SSD to je do tisícovky při kapacitě 250 giga, což na sedmičky bohatě stačí) a disk se starým systémem uschovat (ideálně ještě zazálohovat z něj data) aby se bylo kam vrátit. Rozhodně bych nešel cestou formátu nebo reinstalu. Maximálně bych udělal klon starého disku na nový (nový ovšem musí být minimálně tak velký jako starý) a teprve na ten klon bych zkoušel nějaký reinstal. Ono neni nic horšího, než si takto hloupě odpravit funkční systém.

Sem lepší věštec než ty

On tam má 1jádro, 2x512MB DDR1, 80GB disk IDE, Win XP

Řešením je pro něj Ubuntu 12.04 nebo 14.04, potom s tim může i na net
--------------------------------------------------
Schválně jestli sem se trefil
:-)

Tak na to bych se sedmičkama nešel, už jen to DDR1 je samo o sobě pomalé (horší by snad bylo už jen SRAM), pro XP stačí, ale sedmičky to bude hodně brzdit. Za 80 GB disk bych pořídil nějaké SSD, případně i klasický disk. 1 jádro to skoro vylučuje.
Ubuntu nebo něco takového (cokoliv) je asi lepší řešení, ale alespoň mě dalo docela nedávno práci najít 32 bitovou distribuci, všechny mé oblíbené jsou už jen v 64 bitech (účel podobný, chtěl jsem se připojit na net z počítače (o něco lepšího, dvojjádro a 4 GB paměti), na kterém jsou XP a pod XP už žádný z prohlížečů skoro nefunguje). A toto bude podobný případ, počítač, na kterém 64 bitů nepoběží. Ale když chce windows, tak mi bylo blbé vnucovat mu linux, na net je linux rozhodně daleko lepší řešení.