Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MS Excel - Hláška při uložení"Upozornění týkající se osobních údajů: Tento dokument obsahuje makra"

Při ukládání vyhazuje xls soubor hlášku

"Upozornění týkající se osobních údajů: Tento dokument obsahuje makra, ovládací prvky ActiveX, informace rozšiřujícího balíku XML nebo webové komponenty. Ty mohou obsahovat osobní údaje, které nelze Kontrolou metadat odebrat."

Jak je možné to zrušit?
Zkoušel jsem soubor zazálohovat a vymazat prakticky vše, a nechat tam jen nově vytvořený list.
Ve VBA není ani čárka makra.
Kontrola metadat taky nic nenabízí k mazání.
V Centru zabezpečení snad vše povoleno bez upozornění.

Jde o MS Office 2007

[91077-vystrizek-png]

Ešte ma napadá, že ak to uložíš ako xlsx, tak makrá uložené nebudú, preto ich tam ani nemôžeš vidieť (ale v xls by vidieť mali byť, pokiaľ ich súbor obsahuje). Ďalšia vec je, že tam môže byť ovládací prvok, ktorý nevidíš, lebo to môže byt aj priehľadný rámik. Ulož to ako xlsm, zmaž údaje a daj sem ten súbor