Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhodné pády her

Dobrý den,

Mám sestavený pc z roku 2015
Hlavní komonenty:
CPU: i7-5820K
GPU: EVGA GeForce GTX TITAN X Superclocked
MB: ASUS X99-A

Provozní teploty grafiky pod 50°C
Herní teploty: 82-85°C

U nějakých her (barnfinders, csgo, world of tanks, na další jsem nepřešel) jsou na první pohled náhodné pády her když mám štěstí tak do hodiny, spíše dříve. Mám dva monitory a pád vždy probíhá tak že sekundární monitor problikne na šedivo, vše zamrzne na pár sekund a poté se pouze hra ukončí. Jedině u barnfinders vyskočí okno o reportu pádu ale není tam nic napsané. Hry jako counter strike source, garrys mod, among us, factorio, runescape fungují 100% - ozkoušeno dostatkem hodin v kuse bezproblémového chodu.
Pc jsem vyčistil, samotnou grafiku jsem celou rozdělal, přepastoval ale stále nepomohlo. Ovladače jsem zkoušel až 5 verzí staré, u jedné verze pád nedoprovázela šedivá obrazovka ale šla hned do černa..
Monitory mám propojené - hlavní přes display port, druhej přes DVI.
Nevím jak by to mohly monitory způsobovat ale zkoušel jsem i ten druhej dát na display port nepomohlo a postupně hrát na jednom nebo druhém jestli nějak to nezpůsobuje právě monitor. Jediná změna co nastala od doby kdy to fungovalo do doby kdy se to pokazilo tak byl upgrade monitoru na funkci G-Sync. Ale jak říkám i přes to to padalo když jsem hrál s odpojeným hlavním a neumím si představit jak by to mohlo způsobovat, už jsem byl zoufalej.
Pc jsem i přeinstaloval taky nic.
V čem asi může být problém? Nerad bych koupil novou grafiku a zjistil že to bylo v něčem jiném.

Moc to prožíváš.Nebo myslíš že u Pc používaných v kanclech na vědeckou práci atd. někdo tak úzkostlivě hlídá teplotu?
Procesor ti zvládne fungovat při provozní teplotě 85°C X let.Dřív zastará než že by odešel.Je na to stavěnej.
Teplota na výkon nemá nijak zásadní vliv.Pojede stejně jak při 40°C tak při 80°C.

Tady nejde o toto.. Ale neuvedl jsem nahoře teploty všech komponent. Tak ho chápu že to chtěl vědět. Teplota je jedna z důvodů proč by takto reagoval pc. I když si neumím představit jak by pc ustál pád procesoru aniž by se minimálně nezresetoval.

Disk mám SSD pouze, tam by to nemělo být a zároveň by ještě měl mít dost rezervu než dojde do konce žitnosti. Paměti myslíš asi ramky, popravdě by měly jet na 3000MHz, nechápu proč to tam ukazuje 1k. Nikdy jsem je netaktoval a tohle je buď chyba a nebo netuším proč se rozhodly podtaktovat a neslyšel jsem o tom že by nějak měnily frekvenci na základě vytížení..
Grafika by měla být od výroby clocknutá, do toho ani nechci hrabat jestli je to takto už zamýšleno. Procík jede i v "zátěži" na fakt hodně nízké teplotě, vodník tedy očividně i po letech nepovolil, ze začátku asi rok jsem to měl přetaktovaný na 4 Ghz, po přeinstalu pc jsem to už ale nikdy nevracel a to je fakt doba do zádu kdy vše běželo v pořádku v té době.

JJ.Když ti to padá tak hledej v CPU,RAM,disk. Ty ramky jsou divný co píšeš.To by samy o sobě neměli udělat.No koukni a uvidíš.
Kdyby byla chycená grafika,tak to poznáš hlavně na obraze že by v něm byli artefakty a nebo by se sekal až zamrzal a dělalo by to u všeho ne jen u her.
Ono se to na první pohled může zdát dobrý,ale někde bude chybka která se projeví v čtení dat a pak to spadne.
Držím palce.

K těm fragmentům na obrazovce..
Obraz je čistý bez vad. Za předpokladu že jak jsem výše psal mám hlavní monitor propojený přes display port a sekundární před DVI.

Když jsem zkoušel přepojit ten sekundární monitor na VGA a koncovku VGA jsem vedl přes přechodku VGA > display port. A to způsobilo že se trhal a obraz se podélně deformoval, jas nebyl taky stabilní a klesalo to v řádu jednotek procent. Neptej se mě proč jsem to dělal takto dementně, jsem retardovanej :D A asi to prostě bylo způsobeno nesmyslným přepojováním přes přechodku..

Asi ok, to je brutal test, když to grafárna přežila.
Ale stejně, proč neukazuje teplotu kaskády a pamětí, jenom teplotu čipu.
-
Tak bych hledal chybu jinde.
Nevim, nestabilita CPU a RAM ? nebo ovladače Nvidie ? Test disku ?

----
Já sem tvůj problém pochopil tak, že nenáročné hry ti běhají dobře a náročné hry ti padaj.

Ty máš přetaktovaný CPU ? zkus to bez OC
Jaký máš zdroj a disky ?

Udělej test 20minut, aby si viděl min,max +5V +12V, a mohl by si ukázat screen (ctrlv.cz) abych se podíval (oba programy běží 20minut)
https://ctrlv.cz/EBau

Yep, k tomu jsem taky došel že vlastně ty náročnější hry padaj.. Procák byl taktovaný ale fakt kdysi dávno. Po přeinstalu (rok po koupi) jsem ho už netaktoval a šel na svou normální frekvenci 3ghz.. Momentálně koukám na ramky/základovku...

U ramek mám 8 slotů v MB, je nějaké pravidlo jak mají být poskládaný, myšleno na jedné straně 2 a na druhé 2 nebo prostě můžou být random poházený v těch slotech? Značku ramek mám stejnou ale liší se typem který se časem změnil. MHz jsem ale zachovával i CL.

Ovladače jsem zkoušel až 5 updatů do zádu, vždy to padalo takže tam to asi taky nebude..

U ramek mám 8 slotů v MB

ramky máš v nějakém mixu, každý pes jiná ves? ani speccy nic rozumného neukázal.
rozmístění ramek uvádí manuál. není nutné to dodržovat, pokud nejdeš do nejrychlejších modulů co deska umí, ty máš asi dolních 2133 MHz.
a samozřejmě to výrobce uvádí s ohledem na zapojení s dual channel.
jednotlivé moduly ti vypíše cpu-z, záložka spd. tam taky sleduj, jestli jsi nezkombinoval typy single rank a dual rank.