Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno otočka obrazu na nb

Při používání nbu Lenovo se mi otočil obraz na obrazovce o 180° ale funguje ve správné podobě. Pravděpodobně hloupým "přehmátnutím" na klávesnici, ale nazpět to dát neumím.
Slyším i několik ironických poznámek, ať toho nb nechám,když to neumím.Ano mají pravdu, ale jsem samouk podle knížek a zakrátko budu psát u věku na začátku 8 ...
Proto bych chtěl poprosit ty, kterým tak moc nevadí moje neznalost.jestli by mi mohli poradit jak to napravit.Věřím, že se někdo takový ještě najde. Děkuji.

Řešení:

Využil jsem radu Ctrl+Alt+šipka nahoru a představte si - už mám zase zobrazení normální! Moc děkuji i za ty ostatní klávesové zkratky, které určitě někdy použiji. :-)
Chci vám poděkovat za ochotu, dobrou radu a popřát všechno dobré.

Kdysi dávno jsem tyto zkratky jako něco, co určitě nebudu potřebovat, zakázal. Mělo to právě přesně tento důvod, že otáčet obraz nepotřebuju, a pokud bych potřeboval, neni problém vyvolat příslušný dialog (opravdu to nedělám 80x denně, abych na to musel mít zkratky, pokud si pamatuju, za 12 let života notebooku jsem to nepotřeboval ani jednou).
Mimochodem, když se podaří nechtíc obraz otočit, pomůže příslušně si otočit i myš, přecejenom to že levé tlačítko je nyní vpravo dole a ne vlevo nahoře je jednodušší než sunout myš obráceně.