Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sony Ericsson Xperia Mini - nejde android market.

Zdravím sem teď chtěl použít starej mobil Sony Ericsson Xperia Mini jako záložní,vše jede jak má kromě internetu kterej nezobrazí nějaký stránky kvůli chybě certifikátu,android market nefunguje a tudíž nemůžu v mobilu nic aktualizovat abych stránky rozchodil ani stáhnout aplikace.Dá se s tím něco dělat nebo to je prostě už tak stará vykopávka že už to nerozjedu.

Je to stará vykopávka.
Zkontroluj aktualizace, jestli tam máš nejnovější Android, podle googlu je tam oficiálně dostupný 4.0.4.
Každopádně začít od factory resetu.
Jako záložení telefon (tj. na volání a SMSky) se to teoreticky použít dá, ale na nic jiného, protože jednojádrový Snapdragon S1, 320x240, 128MB RAM... na tom nespustíš ani prohlížeč. A počítej s tím, že baterka bude v háji, takže budeš nabíjet v lepším případě jednou denně, v horším případě to bude po hodině mrtvé. To trochu popírá smysl záložního telefonu.

To vím že to je vykopávka teď sem koupil jetej Samsung s8 a čekám na ochraný skla a obal jinak ho v práci oddělám hned tak sem vyhrabal ty starý .

Ten Sony má hodně dobrej přehrávač,zabržděnej taky není,výhoda je malej a baterka když je jenom na volání vydrží v pohodě pořád tejden,na net bych i dlabal jenže potřebuju whatsapp a ten nestáhnu.No Android je tam nějakej 2.3.3 tuším a když dám aktualizovat tak mě to vyplivne že používám nejnovější verzi,zkusil sem tovární nastavení a pořád to samí...

Vytáhnul sem ještě podobnou vykopávku odolnej Samsung Galaxy Xcover 2 ,ta malá paměť k nasrání jak tohle mohl někdo koupit za plnou palbu to nechápu,tady šlo aktualizovat všechno v pohodě ale pokud telefon nemá LTE je mrtvola na signál tam kde šel v pohodě na novějším Samsungu s LTE,nicméně ten Sony mě přijde svižnější a na záložní lepší volba,když bych tam teda dostal nějak ten novej android,eventuélně jestli ho nedaj dokupy za nějakou rozumnou cenu kde prodávaj founy.:-)

Měl by jít flashnout android 4.0.4 - přes usb a flashtool v počítači. Můžou být roblémy
1) kde sehnat správný firmware (ROM), aby pak šla i čeština - tzn. buď přímo CZ nebo GLOBAL, něco je tady, ale pdrobnosti netuším
2) Flahtool imho nejede na Win10, na Win 7 pokud si pamatuju je bez problémů

Pokud máš správný firmware a počítač, je to celkem triviální záležitost, flashovala jsem Xperia Ray a ten je hodně podobný

Zkus se poptat na foru Xperia cz, možná ještě někdo tu správnou romku ještě má - Xperia mini byla hodně rozšířená