Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde mi 144hz

Dobrý den,
mám monitor 24" AOC 24G2U/BK zapojený do grafické karty xfx rs radeon rx 570 8gb triplex edition přes DP kabel a mám jak v nastavení PC, ve hře, tak i v programu k monitoru nastavený 144hz, ale přitom mi to jede stále na 60hz.
Chci se zeptat čím to může být a co mám případně zkusit.

Díky za všechny rady :-))

Vykašli se na nejaké klikaní v softwéru a nastav 144Hz napevno v nastavení monitoru :

Nastavení → Systém → Displej → Pokročilé nastavení displeje → Vlastnosti grafického adaptéru → 144Hz + apply.
[91104-nastavit-144hz-png]
PS: Nekteré predevším straší hry mohou byt blokovany na 60Hz ale i 30Hz, tak tech her zkus radeji víc.
(v menu AOC je tuším v OSD nastavení upresnení kapacity DP, podívej zda-li je na 1.2)

Možná blbá otázka, ale... předpokládám, že monitor má Freesync a ten je většinou automaticky zapnutý, pokud ho uživatel sám nevypne. Na kolik fps jede hra? Přeci jen RX 570 už není největší dělo a je možné, že hra jede jen na 60 fps, tedy Freesync dočasně upraví i refresh rate na 60. Nebo může být nějaký fps lock ve hře? Nebo když rozklikneš menu monitoru, tak to hlásí 60 hz i na ploše?

FPS lock ve hře nemám zaplý, hra mi jede na nějakých 160 FPS a přímo v ní mám nastavený 144hz a na ploše mi to ukazuje 144hz. Proto si vůbec nevím rady, jelikož kde se dalo jsem to nastavil, přitom se pořád zobrazuje 60hz.

A co ti ukazuje těch 144 a 60 hz na ploše? Přímo, když zapneš tu možnost v menu monitoru, která udělá to červené číslíčko na monitoru, které ukazuje aktuální refresh rate? (nevím, jak se to přesně jmenuje, aoc monitor už nemám, ale vím že tam něco takového určitě bylo)

A jak píše karel, o jaké hře se tu vůbec bavíme?

FPS mi ukazuje to červené číslo na ploše a to 144 a v menu monitoru mi to ukazuje hz taky 144. Her jsem zkoušel více. Valorant, GTA5, csgo.. není třeba možné že ta grafika nepodporuje 144hz a tak se i přes nastavených 144 zobrazuje 60hz? Jinak už nevím

Ok.
Osoba, která používá herní PC tráví na ploše minimum času.
Většinou jako zavadeč her nebo filmů.
A filmy mají 25Hz, takže tam je zbytečné to kotlit na 144 a víc...
Alespoň, když se monitor přepíná na 144Hz při spuštění hry to jde vidět a poznat.

Nebo myslíš, že bych měl dát i na desktop plný kotel? :-)
Co to přinese.

jo pravda, filmy...tam je stejne nejlepsi povolit MPC HC, at si pri fullscreenu prepne na frekvenci daneho souboru. ;-) Jinak . co to prionese... Ja na ploze a v "ne-hrach" travim casu hodne, a ...ja mam teda 165Hz... je to vse pri pohybu tak nadherne plynule. :) Jasne, je to kolem a kolem uplna zbytecnost - ale kdyz to prepnu na 60, je to jak sednout si k CRT :))

Ono, i ve srcooling WEB stránek či dokumentů, PDF, knihy etc je ta plynulost podstatně lepší.
I při pohybu oken nejde vidět takový ten prohyb který ten posun dělá. Určitě nejde o něco nepostradatelného, a je to spíš takové menší plus pro uživatele s výší obnovovaci frekvenci. Při výběru monitoru ve stjné cenové kategorri 60 a 144Hz nevím proč bych neměl zvolit ten 144.
.
PS: Jinak Netflix již brzy bude běžné poskytovat i filmy na rozlišení 4K@ 60FPS.
(mimo to, dnes už ma každý kameru nebo telefon co nahrává videa v 1080p@60Hz. "Video" nemusí znamenat jen filmy na 23.9 nebo 24 ci 25Hz. Videa Youtube také nejsou jen v 24fps).

Souhlas, už jen proto, aby nedocházelo k "judderingu" tzv chvění.
I na ATV (Android TV) používám Refres Rate , na deskách se SoC Amlogic je velmi užitečná utlita : AFR , ktera umi video priradit jak original rozlišení tak použít správné Hz (23.976, 25, 29,97, 30 etc).
Některý SW jako KODI nebo PLEX, Nova Player to už mají jako imlantovanou funkci v nastavení, ale to asi stejne budeš vedet.

Kdyby to nepodporovala, vůbec to nepůjde nastavit. Zvláštní problém. Nenapadá mě čím by to přesně mohlo být.

Zkusil bych asi reinstalaci grafických ovladačů, pro jistotu DDU (do safe mode, ddu odinstalovat, zpět do normálu a nainstalovat nejnovější ovladače; doporučuji na chvíli vypnout internet, jinak tam windows ihned začne cpát své drivery).