Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2K (2,5) Hranie

Čaute mam otázku ohľadom hrania na 2k (2,5 či jak to je) chcel by som sa spýtať či sa oplatí kupovať v tomto roku či na druhy GTX 1080 Ti či RTX 2070, RX5700 XT ? Stačilo by to na novšie hry 60fps+ všetko na ultra novšie hry ako je dajme tomu CyberPunk 2077, Mafia Remaka a ďalšie hry. (RTX 2060 ghost oc by asi nestačila ?)

Ešte čakám čo oznámi AMD ale pre istotu sa pýtam dopredu.

Sama NVidia uvadi:

RTX 3070 optimal for gaming in resolution 2560x1440 (pro tebe: nekdo tomu rika 2,5K)

RTX 3080 optimal for gaming in resolution 3840x2160 (4K)

---

Pritom RTX 3070 je skoro na urovni RTX 2080 Ti.

Ja jsem na QHD (2560x1440) hral a GTX 1080 teda ani nahodou nestacila, pokud jsem chtel plne detaily. Teda z toho muzu vyvodit, ze RTX 2060 nebude staci ani nahodou taky. Tipnul bych si, ze ani GTX 1080 Ti a RTX 2070 potazmo RX 5700 XT budou na hrane. Pokud chces tu "hranu" pokouset, nechces si uz pockat ty zbyvajici necele dva mesice do prichodu RTX 3060 Ti ???

Ono keď je hra zle optimalizovaná tak jedine čo hráč môže spraviť je že si hru da na low či medium, neviem či je ta hra zle optimalizovaná alebo dobre ale pri takej zostave je 60fps malo, je jedno či ma človek novu staru grafiku tam ide skôr ako spravia hru, ak to doj*** tak ti ani 5 rtx 3080 nepomôžu.