Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 2K (2,5) Hranie

Čaute mam otázku ohľadom hrania na 2k (2,5 či jak to je) chcel by som sa spýtať či sa oplatí kupovať v tomto roku či na druhy GTX 1080 Ti či RTX 2070, RX5700 XT ? Stačilo by to na novšie hry 60fps+ všetko na ultra novšie hry ako je dajme tomu CyberPunk 2077, Mafia Remaka a ďalšie hry. (RTX 2060 ghost oc by asi nestačila ?)

Ešte čakám čo oznámi AMD ale pre istotu sa pýtam dopredu.

loading...

Sama NVidia uvadi:

RTX 3070 optimal for gaming in resolution 2560x1440 (pro tebe: nekdo tomu rika 2,5K)

RTX 3080 optimal for gaming in resolution 3840x2160 (4K)

---

Pritom RTX 3070 je skoro na urovni RTX 2080 Ti.

Ja jsem na QHD (2560x1440) hral a GTX 1080 teda ani nahodou nestacila, pokud jsem chtel plne detaily. Teda z toho muzu vyvodit, ze RTX 2060 nebude staci ani nahodou taky. Tipnul bych si, ze ani GTX 1080 Ti a RTX 2070 potazmo RX 5700 XT budou na hrane. Pokud chces tu "hranu" pokouset, nechces si uz pockat ty zbyvajici necele dva mesice do prichodu RTX 3060 Ti ???

Jj, ted se ukazoval absolutni highend, ale i minimalne jedna levnejsi grafika by to jeste pred vanoci mela stihnout.

Konkretne absolutni highend na jadre GA102 = RTX 3090 a orezane GA102 = RTX 3080, nasleduje vyssi mainstream ci nizsi highend na jadre GA104 = RTX 3070 a orezanem GA104-200 = RTX 3060 Ti.

Dlouhou dobu jsem na QHD (2560 × 1440) používal GTX 1070 a také bez problému (výší & střední detaily + 2x MSAA). Ted jsem zrovna pustené PC co ma RX 580 + AOC QHD, zkusil jsem par her a taky se drží (střední detaily + vyhlazování).

Ovšem vše jsem nepotřeboval na Ultra a nad 60FPS. Požadovat vse na Ultra je relativni, kde u špatně optimizovanych her maji problém i GPUs herni špičky.
(16x MSAA, mit vynucenou presnou geometrii stínování až někde za kopec čehož si normální hráč ani nevšimne, mít potřebu aby kukačka někde na větvy na konnci herní scény měla aplikovaný 16X antiliasing, nebo v závodních hrách kde jedeš 200Km/h potřebovat aby na tribunách bylo o 20% vic lidi jsem nikdy nevyžadoval a ani nepotřeboval)

PS: Co se týká videí na YouTube, ty bych bral jsen jen orientačně, když vidím jak má někdo na ploše CCleaner, Driver Boster a pak testuje a poukazuje na FPS ve hrách, to snad nejde brát ani vážně.

A ještě mě více baví, jak lidé brečí, že rtx 3080 ma málo paměti, sorry ale rtx 2080 ti a gtx 1080 ti má jen o 1GB více a nikoho jsem ješt nikdy neslyšel brečet. To až tedka. A ještě jsem nikdy neviděl u mé karty, že bych se dostal někdy nad 9-10GB.

Ja skôr nechápem ľudí čo majú RTX 2080-80Ti a idu meniť za 3070-80 kvôli par fps nechápem to, dneska je pre ľudí malo 10gb a niektorým už za chvíľu bude aj malo 20gb a budú chcieť 100gb lebo to sú taký ľudia čo všetko vedia a nerozmýšľajú ako intel fanboyovia ktorý si furt budú myslieť že intel je stále in a najlepší.

Tak pak nemáš 60fps, jinak máme jiné grafiky a nebo máš lepší gtx 1080 ti.:-)
Vše zapínám i 200% rozlišení a to potom padá dolů třeba v bf5. Tak nevím jestli bych šel od rtx 2080 ti na rtx 3080 možná ano v raytracing to má lepší výkon i dls.
Každopádně gtx 1080 ti a rtx 3080 tam už 50% možná více bude. No nevím možná to je marketing čím víc GB tím lepší. Mě 11 i 10GB určitě bude stačit. Kolik lidí má 4k monitor? Tam je kolem 10GB, já mám QHD a stačit to bude a pochybuji, že v příštích 2-3 let bude něco jiného. Pořád je full hd monitor nejvíc používaný.
No intel ve hrách ale stále vede i když jen o pár %, ukazuje to i rtx 3080 kde intel vede a amd ztrácí. Ale až bude zen 3 už to bude jiné. A já letos gpu a příští rok nebo 2020 uvidíme kdy výjde zen 4 tak tu vezmu.

S tim Intelovym vedenim to zase tak horky taky neni. Prvne se tam nezohlednuje cena, kterou za procesor zaplatime a mel bys dodat, ze Intel vede ve fullHD. Pritom muzes ocekavat, ze zajemce o RTX 3080 pravdepodobne pojede na vyssim rozliseni obrazovky. Kdyz si zajemce koupi mene vykonou grafiku, tak se bottleneck nebude nejspis ani ve fullHD u konkurencnich procesoru vyskytovat. Takze ono je to takove papirove vitezsvi.

Nicmene ano, pokud ma nekdo neomezeny rozpocet, tak Core i9-10850K bude porad k RTX 3080 nejlepsi. Jeste lepsi by byl Core i9-10900K jenze na ten se cekaji fronty jeste vetsi nez na ty grafiky. (Ne ze by byl tak zadany, ale spatne se vyrabi a prichazi na koncovy trh jen omezene mnozstvi kusu.)

---

Ocekavam ale, ze to co fanousci AMD neustale slibuji a nejak jim to furt nevychazi :-D, nakonec preci jen nastane. Do dvou let tu budou next-gen konzolove tituly ciste pro XSEX a PS5 a tam uz se vyrobcum zacne vyplacet provadet optimalizace pro vic jak 4 jadra, cimz prestanou byt ty Intelovy ctyri jadra, na kterych je schopen dosahovat o 400MHz vyssiho boostu, relevantni.

---

Ono je to s tou videopameti tezke, u her s DLSS2 bude urcite 10GB stacit na cokoliv. Na QHD taky nehrozi, ze by high-res texturam pamet nestacila, ale na 4K je to nebezpecne na hrane. Za me idealni hodnota VRAM pro pristich 5 let s vyuzitim na 4K je 12GB. Jenze u NVidie byl problem v tom, ze by i RTX 3080 museli pridelit plnou sirku sbernice, tak jako to ma RTX 3090 a akorat by zmensili pamet na polovinu. To se NVidii z pochopitelnych duvodu moc nechtelo. Nebo tam teda mohli implementovat na soucasnou sbernici dvojnasobek pameti teda 20GB, coz je totalni nesmysl a grafiku podrazenou o nekolik tisic kvuli pameti, kterou nevyuziju, bych taky nechtel.

Nakonec za 5 tydnu uvidime, jak na to odpovi AMD. Neverim tomu, ze jejich nejnaslapanejsi grafika bude mit 16GB HBM2 a bude vykonem i cenou na urovni RTX 3080. Maximalne tam daji podstatne levnejsi GDDR6 a nezapomente, ze tu NVidia u RTX 3080 nepouzila, ale dala tam drazsi a vykonejsi GDDR6X.

Tak ono 144Hz a 60Hz je velky rozdil uz jen v monitoru a tudiz jeho a tvoje max je neco jineho. Nicmene s RX580 neda vsechno na max ani na 60FPS. Na druhou stranu zazitek z dobre hry je obvykle dobry i bez spickove graficke stranky a naopak blbym hram nepomuze ani spickova grafika. ;-)

Ono keď je hra zle optimalizovaná tak jedine čo hráč môže spraviť je že si hru da na low či medium, neviem či je ta hra zle optimalizovaná alebo dobre ale pri takej zostave je 60fps malo, je jedno či ma človek novu staru grafiku tam ide skôr ako spravia hru, ak to doj*** tak ti ani 5 rtx 3080 nepomôžu.