Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zablokovanie konkretnej wifi siete pre urcitu skupinu uzivatelov v rovnakom PC cez Firewall

Zdravim, uz dlhsie sa snazim prist na sposob ako zablokovat konkretnu wifi siet/pripojenie na konkretny router pre urcitu skupinu pouzivatelov v PC. Nap. mam v PC 3 uzivatelov, administrator bude mat pristup na kazdu wifi siet, akonahle sa prihlasi do PC uzivatel c.1 az 3. bude moct pouzit iba svoju wifi siet, nie tu domacu, ktoru pouziva admin, v routeri je mozne nastavit, kto sa pripojit moze a kto nie. Avsak je to obmedzene na zariadenie ale ked v jednom zariadeni je viac uctov a chcem to obmedzit na uziv. urovni, je tu problem, ak zablokujem wifi pre uzivatela, nebude moct pouzit svoju wifinu. Viem ze to pojde cez windows firewall ale ako, na to su moje znalosti prislabe ani google nepomohol. Dakujem z rady.

Dakujem za odpoved. Uz som to aj vyksusal ale neviem ako pokracovat dalej, dole je uvdene ze For a per user configuration disable createalluserprofile and allowexplicitcreds. Ak tieto polozky zmenim na disable, co nasledne? je tam kopec prikazov ktore funguju a zobrazi mi rozne nastavenia ale dalej som v tomto strateni, ako to nastavim pre jednotlivych pouzivatelov? stratil som sa v tom

Dakujem takze sa prihlasim do uzivatela PC a vypnem tam wifi, otvorim netsh ako spravca a zadam:

wlan set createalluserprofile enabled=no
wlan set allowexplicitcreds allow=no

nasledne sa prihlasim na wifi siet ktoru chcem povolit a je hotove? lebo mi to nejako nefunguje pripoji ma aj na ine siete- mam windows 8.1

Pointa celého je v tom, že zmažeš všetky uložené profily sietí, na ktoré sa v minulosti prihlásil konkrétny užívateľ. Následne po úspešnom prihlásení sa ku konkrétnej sieti sa táto uloží do profilu a pri každom zapnutí pc, reštarte, prihlásení sa bude automaticky prihlasovať k tej uloženej sieti.

Samozrejme, že toto nezablokuje všetky viditeľné siete v okolí = môže sa užívateľ na wifi pripojiť aj manuálne (ak pozná heslo)...ale o tom to nie je. Tu ide o to, aby sa pc automaticky pripojilo len k tej sieti, ktorú už "pozná".

Čo sa týka postupu - step by step návod nečakaj...

Rozumiem ale u mna to nefunguje... aj ked mam nastavene heslo na wifi akonahle je siet ulozena pre admina, automaticky je mozne sa prihlasit do danej wifi aj z inych uzivatelov... je potrebne urobit nejaky restart aj v routeri?

Tak reštart pc, s routerom to nemá nič spoločné...

však si over nastavenia každého užívateľa (hlavne admina):

netsh wlan show createalluserprofile
netsh wlan show allowexplicitcreds

máš to blokované ?

Edit: postupoval by som tak, že v účte admina by som zmazal všetky uložené profily wlan sietí:
netsh wlan delete profile name=*

a následne u každého užívateľa to overil:

netsh wlan show profiles

potom by som v účte admina vytvoril profil jednej siete a opäť to overil u každého užívateľa...