Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem co se spalenym rohem krytu ??

zdravim!
problem, s kterym bych potreboval poradit, bych spis nazval PC Tuzing(tuzemsky tuning). kamarad ma NB Asus F3 Series a stala se mu nemila vec. chtel svemu synovci, ktereho nechal hrat na pocitaci, zapnout lampicku, aby synovec videl na klavesnici, protoze uz byla tma. bohuzel nenapadlo ho, ze by mohl pouzit blesk od zabudovane webky. lampicka se prevrhla na roh krytu u monitoru a nez stacil kamaraduv synovec privolat pomoc, uz byl zeskvareny roh.

uznejte, ze to neni pekna podivana a proto bych potreboval radu,
jestli existuje nepr. nejaky shop s nahradnimi dily(i kdyz pro tak novy NB to bude urcite slozitejsi),
nebo servis, kde by byli ochotni tohle spravit,
nebo jestli by se to nedalo obejit nejakym tenkym plechovym ci umelym ramem, kterym by se to popr. mohl nejak zakryt, ci zkraslit zpaleny roh...

diky za kazdou radu

fotky zde: http://www.pcporadenstvi.cz/forum/viewtopic.php?p=1 5861#15861

samozřejmě není problém nechat notebook opravit u autorizovaného servisu. Počítej ale s vyšší cenou..

Mně ale přijde fakt legrační, že se opět potvrzuje "kvalita" Asusů a Acerů :-) Lidičky, kdy si konečně začnete kupovat kvalitní zboží a ne lagryc?

touchwoode - bohužel málokdo dnes přemýšlí způsobem - nejsem tak bohatý, abych kupoval laciný věci.
jedna z prvních námitek - víš co to stojí peněz, a já je nemám.
Moje odpověď, kterou pár kamarádů pochopilo až, když se "šetřílkum" něco pokazilo - nejčastěji TV, DVD rekorder, HDD rekorder - a potřebuješ to?, tak si půjč - samosebou, že ne u nějakýho bandity, jako jsou banky, a různé "půjčovací" společnosti. Nejlepší půjčka, která se dá pohodlně splácet, je od rodičů, a nebo od SPOLEHLIVÝCH příbuzných.

lacne to urcite nebude a ani zaruka na toto nebude. Ja som si rozbil na ACERovi display a za opravu pytali 14 litrov. Radsej som kupil novu Toshibu.

A inak kupovat ASUS len preto, ze su lacne nie je vyhovorka. V dnesnej dobe kupis lepsu znacku ako je ASUS a lacnejsie (akurat tam nebudes mat ATI grafiku priadne nieco ine).

Asi počkat až se objeví nějaký jinak poškozený notebook ze stejné série (aby měl stejnou budku) na aukru.

Já bych to zkusil odříznout velice opatrně něčím vhodným a vymodelovat to z nějaké hmoty. Určitě to s něčím jde a vyměnit to můžeš vždycky.

Já bych to bez servisu řešil takto:
1.) Zdali teplo a další moje zásahy nenaruší funkci NB.
2.) Odřezal část a kousky zkoušel rozpustit nějakým ředidlem. A pokud najdeš patřičné ředidlo, sehnat si další stejný materiál.
3.) Odstranit přesahující části spáleného rohu.
4.) Namíchat získaný materiál ředidlem do těsta a toto ve slabých vrstvách nanášet 1÷2 mm a každou novou vrstvu nechat zatvrdnout.
Nedávno jsem toto vyřešil na jakýsi NDR materiál pro wafky a rozpoštědlem byl "Perchloretylen" http://www.google.cz/search?q=Perchloretylen&ie=utf -8&oe=utf-8&aq=t&rls

ja asus je vetsinou, co se kvality sasi tyce, shit.. ale nekdy se i ceny vykonejsich asusu pohybuji dost vysoko(diky pouzitym komponentum). na acer jsem jiz slysel taktez dost stiznosti, ale osobne vlastnim TravelMate 2490 a ten drzi jak paka...a co uz zazil.. jedine na cem vzdy zalezi jsou uzivatele!!

jj, da se rict ze s tebou souhlasim. Vlastnim take NB Acer, mam ho uz hodne dlouho, casto ho prenasim a pracuji s nim, a nemel sem jediny problem. Kamarad ma zase pro zmenu NB Asus, a rovnez, zadny problem, a to ho uz ma dlouho. A znam i takove lidi, co maji HPcko nebo Dell a ti problemy maji, a ne male. Takze asi tak ..