Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Doporučte Wi-Fi router + switch

Vím, že se tu tohle téma celkem často opakuje, i přesto se nedokážu rozhodnout co pořídit místo dosluhujícího TL-WR1043ND.
V téhle oblasti nemám vůbec přehled a váhám zda se držet blbuvzdorného Tp-Linku nebo vyzkoušet zde vychvalovaný Mikrotik. Jelikož dosavadní zkušenost byla jen s TP-Linkem (starší verze TL-WR1043ND z roku 2012 sloužící jako switch - přestala fungovat wi-fi a TL-WR1043ND z roku 2015, která do včerejšího dne sloužila jako hlavní router - nyní výpadky wi-fi i kabelu) mám obavu z nastavení Mikrotiku a upřímně se mi moc nezamlouvá vzhled jeho routerů mimo jednoho co zde zmiňoval i Fleg (hap ac2 nebo tak nějak - černá kostka bez vnějších antén, mimochodem to jejich značení modelů je děsivý 3-[)

Rád bych něco do cca 2000,- Podmínkou je usb fungující jako printserver
Z TP-linku sem zatím vybral - Archer C7 AC 1750 nebo Archer C1200
Mikrotik - hap ac2 obsahuje sice USB, ale není uvedeno zda je možné připojit i tiskárnu.

A když už se chystá výměna routeru vzal i nový switch jedinou podmínkou jsou konektory na zadmím panelu (5-8) a gigabit

Máte někdo typ na lepší volbu?
Díky

Obě verze TL-WR1043ND (1.8 i 2.1) umožňují připojení tiskárny, konkrétně se jedná o Canon LBP5050 (barevný laser). S tiskem nebyl nikdy problém. Předpokládám, že s novým TP-Linkem by taky neměl být problém (doufám).
Co se týče toho mikrotiku a USB vycházel sem z popisu na CZC, kde uvádějí jeho přítomnost, ale zrovna sem prohlížel foto a tam ho nevidím.

Tip nemám, ale jsou tu zdatní síťaři. Viz. Brtník a spol.
Jestli se dobře vyznáš v nastavení Mikrotiku, tak to bude asi lepší volba. Já mám doma TP-link a spokojenost. Funguje jak jsem očekával a nastavení zvládne každý. Nechej si ale poradit od zkušenějších.

nesnáším usb tiskárny, ve vícečlenné domácnosti nemá takové svinstvo co dělat. proto jsem se nikdy moc o usb print nezajímal.
dívám se že archer c6 (ac1200) nemá vůber usb, ten archer c7 údajně jen pro sdílení souborů.
a pak si kliknu u c7 na jejich emulátor a ten má funkci print server má: https://emulator.tp-link.com/archer-c7-v5/index.html
pro potvrzení si ještě můžeš stáhnout jejich manuál.
na obsluhu bude tplink vždycky jednodušší než mikrotik.

nesnáším usb tiskárny, ve vícečlenné domácnosti nemá takové svinstvo co dělat. proto jsem se nikdy moc o usb print nezajímal.

V době pořízení tiskárny byl v domácnosti pouze jeden PC a povědomí o nějaké síti bylo na nule a hlavně vůbec by mě nenapadlo, že se někdy počet techniky rozroste na 3 stolní, dva NTB a několik telefonů.

dívám se že archer c6 (ac1200) nemá vůber usb

No čumím na zelenýho skřeta kde je router označen jako TP-LINK Archer C1200 Dual Band a podle popisu i fotek usb má.

na alzu se jaksi štítím klikat, sorry. navíc ji mám v hosts.
foto: https://static.tp-link.com/res/images/vi/archer-c6_v2/images/f.jpg
u c6 nepíšou v parametrech o usb ani slovo: https://www.tp-link.com/cz/home-networking/wifi-router/archer-c6/#specifications
c7 zas tak drahý není: https://www.suntech.cz/produkt/298456-tp-link-archer-c7-ac1750-wi-fi-dual-ap-router-2-4-5ghz-4xglan-1xusb/

ale může být pravda co píše fleg: přes printserver rozchodíš třeba tisk, ale už ne scan. (já usb tiskárny nedoporučuju hafo let, no každý máme jinou obsesi)

archer c6/c7 je starší značení, ac1200/1750 je novější podle teoretické rychlosti wifi, viz samotný web tplinku.
jenže do toho výrobce udělá víc hw verzí, dovnitř nacpe novějšího brouka, mezitím změní krabičku. tplink do toho zavádí trvalý chaos a pak teoreticky výkonnější je levnější: 1174kč.

k vejš:
proč nemusím usb: protože obvykle win tiskárny s ošizeným výkonem. protože lan tiskárny nemají tyto problémy.
samozřejmě nikdo nebude měnit funkční barevnou tiskárnu kvůli routeru.