Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kopírování přes sftp (sshd) rychlostí 2531 kB/s

Trápí mě bídná rychlost kopírování dat na raspberry pi 3+B. Běží to jen 2531 kB/s Z windowsáckého notebooku přes wifi na sd kartu. Dokonce i upload do internetu je z toho notebooku rychlejší : přes to stejné raspberry) (čímž je vyloučen problém s konektivitou, jelikož když mám upload 40Mb/s, tak se tam v pohodě vejdu)
Běží to tak, že raspberry je připojeno přes ethernet na wifi router (150Mb/s 802.11n) , čili je tam bottleneck 100Mbps nebo 72Mbps řekněme kdyby se wifi nějak zbláznilo a jelo to jedním proudem. Ale furt 20248 kbps. je žaludostně málo.

K samotnému kopírování: spouštím to jako SFTP přes ssh a htop hlásí tak 40% celkové vytížení asi od tří procesů typ mount, softirq,ssh,sftp. Tak se mi zdá, že je to nějaké podělané buď pomalé, neoptimalizované nebo něco takového.

Existuje nějaké lepší řešení sdílení / kopírování , které není omezeno zatížením CPU ? Proč to vůbec zatěžuje procesor? To tam jako Není DMA?

U mňa beží kopírovanie cez ssh rýchlosčou 80 Mbps (150Mb/s 802.11n) na i5/2.9 GHz. Trocha to brzdí, ale nie moc. Bez ssh tmi to ide 90 Mbps, pretože wifina je cez 3 steny. Otestuj si ako ti to ide bez ssh.

No asi tedy bude nějak divně zřetězené ssh sftp, že to položí výkon... Ale ono to i naráží na bídnou rychlost zápisu na paměťové karty

dd mi dává čtení 37 MB/s, z /dev/mmcblk0p2 i z souboru , čemuž se mi nechce věřit (kontrolováno i přes IOTOP), takže zase o bottleneck nejde.

kopírování souboru na soubor 9 -12 MB/s. (na stejné partition!)

Někde jsem četl že ssh používá nějakou inteligentní detekci komprese, kdy je a není potřeba. a opravdu v některých světlých chvilkách do jede bombastických 6 MB/s