Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kopírování přes sftp (sshd) rychlostí 2531 kB/s

Trápí mě bídná rychlost kopírování dat na raspberry pi 3+B. Běží to jen 2531 kB/s Z windowsáckého notebooku přes wifi na sd kartu. Dokonce i upload do internetu je z toho notebooku rychlejší : přes to stejné raspberry) (čímž je vyloučen problém s konektivitou, jelikož když mám upload 40Mb/s, tak se tam v pohodě vejdu)
Běží to tak, že raspberry je připojeno přes ethernet na wifi router (150Mb/s 802.11n) , čili je tam bottleneck 100Mbps nebo 72Mbps řekněme kdyby se wifi nějak zbláznilo a jelo to jedním proudem. Ale furt 20248 kbps. je žaludostně málo.

K samotnému kopírování: spouštím to jako SFTP přes ssh a htop hlásí tak 40% celkové vytížení asi od tří procesů typ mount, softirq,ssh,sftp. Tak se mi zdá, že je to nějaké podělané buď pomalé, neoptimalizované nebo něco takového.

Existuje nějaké lepší řešení sdílení / kopírování , které není omezeno zatížením CPU ? Proč to vůbec zatěžuje procesor? To tam jako Není DMA?

Vždyť přece píšu že rychlost do netu mám 40Mbps (protože tam je druhé wifi vnější které jede skutečně jede na 72Mbps na 2.4Ghz kanálu), to znamená, že to rozhodně nemůže brzdit konektivita vnitřní (a to jsem ještě připojen na 5GHz, na wifi switch).

Ale cítím, že to moc komplikuji, radši nebudu prozrazovat detaily, protože pak vzniká čím dál víc spekulací a hledají se problémy tam kde nejsou (jako zpochybňování propoustnosti interní sítě). Byla by to určitě na místě ta připomínka, kdybych to ale dopředu nenapsal, že problém s propustností wifi nemám.

U mňa beží kopírovanie cez ssh rýchlosčou 80 Mbps (150Mb/s 802.11n) na i5/2.9 GHz. Trocha to brzdí, ale nie moc. Bez ssh tmi to ide 90 Mbps, pretože wifina je cez 3 steny. Otestuj si ako ti to ide bez ssh.

No asi tedy bude nějak divně zřetězené ssh sftp, že to položí výkon... Ale ono to i naráží na bídnou rychlost zápisu na paměťové karty

dd mi dává čtení 37 MB/s, z /dev/mmcblk0p2 i z souboru , čemuž se mi nechce věřit (kontrolováno i přes IOTOP), takže zase o bottleneck nejde.

kopírování souboru na soubor 9 -12 MB/s. (na stejné partition!)

Někde jsem četl že ssh používá nějakou inteligentní detekci komprese, kdy je a není potřeba. a opravdu v některých světlých chvilkách do jede bombastických 6 MB/s