Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem černý šum na fotkách

Ahoj a zdravim vsetkych foticov, fotim vela, ale jeste som se nestretol se takymto "sumem". Jde o cerne pixely vyzerajici ako mak, po cele plose snimku (cast fotografie uprostred je iba odmazana=bila). Prosim o vysvetleni. Je to odfocene expozici 1 minutu dlhu. Na tmavych mistoch se tak vela nevyskytuje. Fotoaparat provadel Long shutter noise reduction (dalsi minutu neskor)

A když vyfotíš normálně (expozice zlomek sekundy) třeba bílý papír na stole? Aby bylo vidět nejen jej.
Nebo krajinu, cokoliv - je to tam taky?

Vypadá to, jakoby byla poškozena ta citlivá plocha, CCD nebo CMOS, protože ten "šum" kopíruje jednotlivé pixely (které jsou čistě černé, #000000)

mrtve pixely snimace, spravne by to mela funkce "long shutter noise reduction" odstranit zprumerovanim z okolnich, ale jednak je tam toho az moc - ten snimac bude dost bidny, druhak ta fce. odstranuje jen "hot" pixely, ne "cerne" (udela druhou "expozici" pri zavrene zaverce, a v tom cernem nicem zjisti co cerne neni). Pri normalni kratke expozici to nedela?

Tuto poucku znam ale opravdu jsem nechcel travit 16 minut jednou "pitomou fotkou" (alebo aj 64 minut=6400/200*2), neslo o high-quality foto ale iba momentku. Preto 6400.

Uznavam ze fotografie trpi extremne nizkym mnozstvim svetla - dominantny bude random photon noise.

to neni "poucka" tak to proste je. Je absolutni nesmysl fotit na iso 6400 s timhle malym snimacem pri jakemkoliv case zaverky, a takhle dlouhy cas je fakt uz uplna blbost. Nerekl jste o co se vlastnme snazite - co ma byt vysledkem. Mne to nedava zadny smysl. Iso 6400 a minutova expozice, to osvetlujete jednou svickou fotbalovy stadion za totalni tmy?