Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem černý šum na fotkách

Ahoj a zdravim vsetkych foticov, fotim vela, ale jeste som se nestretol se takymto "sumem". Jde o cerne pixely vyzerajici ako mak, po cele plose snimku (cast fotografie uprostred je iba odmazana=bila). Prosim o vysvetleni. Je to odfocene expozici 1 minutu dlhu. Na tmavych mistoch se tak vela nevyskytuje. Fotoaparat provadel Long shutter noise reduction (dalsi minutu neskor)

Tuto poucku znam ale opravdu jsem nechcel travit 16 minut jednou "pitomou fotkou" (alebo aj 64 minut=6400/200*2), neslo o high-quality foto ale iba momentku. Preto 6400.

Uznavam ze fotografie trpi extremne nizkym mnozstvim svetla - dominantny bude random photon noise.

to neni "poucka" tak to proste je. Je absolutni nesmysl fotit na iso 6400 s timhle malym snimacem pri jakemkoliv case zaverky, a takhle dlouhy cas je fakt uz uplna blbost. Nerekl jste o co se vlastnme snazite - co ma byt vysledkem. Mne to nedava zadny smysl. Iso 6400 a minutova expozice, to osvetlujete jednou svickou fotbalovy stadion za totalni tmy?