Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem micro sd karta v autokamere

ahojte,
mam autokameru z ciny garantovali mi, ze podporuje 128gb micro sd kartu ale v navode pise ze len 32gb podporuje aj ked vlozim 128gb kartu nacita mi ju aj v pc cez usb kabel vsetko ok ale po nahrati viac ako 30gb zaznamu su dalsie zaznamy neprehratelne len tie prve videa do 30gb sa daju prehrat. neviete mi poradit da sa to nejak osetrit aby kontinualne nahravala az do 128gb ?

po nahrati viac ako 30gb zaznamu su dalsie zaznamy neprehratelne len tie prve videa do 30gb sa daju prehrat.

Autokamera by měla nahrávat stále ve smyčce, tj.staré záznamy přepisovat novými.Takže vše co je nad těch 30 GB buď nahraje blbě a pak to nejde přehrát, nebo se zasekne a nenahraje dál nic.Hodina full záznamu v mé kameře zabere asi 6,5 GB, což je cca 4,5 hodiny záznamu, pak začne přepisovat starší soubory od začátku.Takže když ji necháš nahrávat nějakých 18-20 hodin, přepisují se pak ty první starší soubory nebo ne?
Pokud to kamera nepodporuje, kup si novou kartu a máš klid.Protože i kdyby nahrávala a většina záznamů by byla nečitelná, tak je ti to k ničemu.Jinak autokamera slouží hlavně k záznamu jízdy a případných problémů nebo nehody, takže několik hodin záznamu je zcela dostačujících.

U číny je možné cokoliv. Je možné, že nové záznamy přepisují ty staré nebo se nezapisují (prostě sw někde v nitru počítá, že víc sektorů neni, sektory u SD mají napevno 512 bajtů, což by dalo 64 milionů sektorů). Taky to může být nějaká chyba přetečení, máme třeba v práci osciloskop, který měl podporovat CF do 128 mega (ovšem už výrobce s ním dodal kartu 512 mega). Tak jsme, jak šel vývoj zkusili 1GB, 8GB, vše bez problémů, a nakonec 64GB (to když bylo na výběr za stejnou cenu 64GB jako 512MB) a to jde taky. Ovšem s tím, že ukazuje záporný zbytek místa, přesto však ukládá. Při objemu okládaných dat (cca 100kB na jedno měření) tu kartu nezaplnim ani do důchodu, ale je klidně možné, že se na nějaký takový kiks taky třeba narazí. Ale proč jsem o tom začal psát je to, že když se ocsciloskopu zeptám "kolik máš ještě místa na kartě" on vrátí záporné číslo (to se u menších nestávalo), ale na kartu normálně ukládá a soubory tam jsou čitelné.
Těžko říct, rozdíl mezi HC a XC je jen v preferovaném systému souborů (protože m$ nějak nechce připustit FAT32 pro disky větší 32 GB proto si vymyslel exFAT a prosadil ho na SD XC), jinak neni rozdíl až do 2TB. (Jsou nějaké nepodstatné rozdíly, že XC má snad podporovat nějaké další rychlejší módy nebo něco takového, ale to není podstatné, je to nadmnožina specifikace HC.)

Dalo by se zkusit naformátovat kartu jinak, s jinou velikostí clusteru (na video klidně větší clustery, pokud zase nemá kamera nějaké omezení jeho velikosti), to taky někdy pomáhalo. Ale když do firmware kamery nevidíme, těžko radit.