Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno problém s WIFI - router - nejsou žádné bezdrt. sítě v dosahu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na něco ohledne bezdrátové sítě. Koupil jsem si router, který by měl vysílat bezdrátovou síť. Router jsem pomocí instalačního CD nainstaloval a pokud propojím třeba herní konzoli, nebo jiný počítač pomocí Ethernet kabelu, tak je vše OK. Pokud ale chci připojit svůj notebook, tak mám jeden problém. Notebook mi stále hlásí, že nejsou žádné bezdrt. sítě v dosahu a to i tehdy, když ho mám 1m od routeru. Notebook má wireless přijímač 802,11 b/g a do své sítě jsem ho přidal pomocí flash paměti (Ovládací panely, bezdrt. síť, atd...). Když mám notebook v místnosti, kde je router a otevřu okno: síťová připojení, tak tam mám čtyři ikony: 1) připojení k místní síti - síťový kabel byl odpojen 2) hamachi (program pro hry) - síťový kabel byl odpojen 3)bezdrátové připojení k síti - nepřipojeno, chráněno bránou 4) 1394 připojeni - připojeno, chráněno bránou -> ale internet mi stejně nejde. Může mi tedy někdo prosím poradit? Můj router je D-link DI 524. Děkuji předem za pomoc.
Změna předmětu, původně: problém s WIFI (Arpád Grha) (Kráťa)

Předpokládám že máš dobře nastavenej router, taky mám router a aby mi to šlo na LAN i WIFI tak mám nastavenej mód WISP REPEATER. Máš asi DHCP ne? Tento problém jsem měl taky, vždy mě bylo divný proč to nejde když to mám vše nastavený dobře, chyba byla v tom že jsem zapnul wifi a než se načetla IP tak jsem to vypnul. Je možný, že to bezdrátové připojení máš chráněno bránou - zkus to odblokovat. a napiš výsledky :-)

WEP je špatná volba, je to slabé zabezpečení-změň si to na WPA. Pokud bys trval na WEP, máš tam určitě napsáno z jakých znaků se to heslo může skládat. Nejdou tam zadat všechna písmena abecedy, myslím že to je jenom a-h nebo tak nějak. Můžeš tam zadat heslo ze samých číslic, to bude určitě bez problémů. Ve WPA můžeš zadat prakticky cokoli.

samozřejmě, že jsem zkoušel, co jsi mi poradil v tom příspěvku, ale stále to nejde.....žádné sítě v dosahu....mám nastaveno ověřování v síti: WPA-PSK, šifrování dát: AES a potom svoje heslo....tu spodní kolonku (ad hoc) jem nechal nezaškrtnutou....tak fakt nevim...udělal jsem to přesně jak jste řikali.

Jestli nejsou žádné sítě v doasahu, tak to s WIFI má společného opravdu málo, větší šance je , že máš prostě vypnutou wifi na noteboku pro šetření baterky. Jako první postup bych navrhoval, zapojit počítače do sítě a pokud máš vpravo ikonku, která to umožnuje, tak bych mu dal MAXIMÁLNÍ VÝKON, či schéma maximálního výkonu.
Zároven bych se podival po světýlkách na NB, které připomíjají vysílací signál a pochopitelně i popsané klávesy (nejspíše ten modrý popis, nikoliv bilý)

ahoj, tak jsem si stahnul ten driver nainstaloval, a sputil wifi....vše je ok, našlo mi to spoustu sítí, ale když se chci připojit k té své, tak mi to napřed řekne, že rychlost připojení je velmi dobrá a potom mi to řekne, že připojení je omezené nebo žádné. Možná je to tím, že signál jde přes stěnu, ale nejde pod nějakym blbym úhlem....nevíte co s tim?