Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Notebook HP 17-p102nc - lze vyměnit HDD za SSD?

Zdar

před časem mi lehnul notebook HP 17-p102nc, že prý počítač nešlo spustit správně a je třeba použít obnovení systému, které se ale nezdařilo.

Teď jsem měl čas a provedl kontrolu součástí, vše OK, až na HDD:

[HDD-hl-ka.png]

A mě zajímá, jestli u tohohle starého šrotu jde vyměnit HDD za nový SSD, šlapalo by to?

Pokud ano, tak jak je to těžké u tohoto modelu, zvládnul by to i laik, co tomu absolutně vůbec nerozumí a v životě u notebooku neotočil ani šroubkem? :-D Mám tu sadu nějakých šroubováků... :-D

No asi ne na 99,99%, ale mám 200m od baráku servis, kam to nosím, tak aspoň prosím o info, jestli to jde vyměnit, abych po nich nechtěl nemožné a nechodil tam zbytečně.

Díky moc za radu. :-)

Vymenit hdd za ssd je mozne vpodstate vzdy, obe pouzivaju stejne standardne sata rozhranie (musis ale samozrejme kupit ssd klasicky, 2.5" sata taky ako hdd)

Po vymene bude samozrejme uplne prazdny nebude tam ani recovery (to bolo ulozene tiez na hdd), najjednoduchsie je stiahnut si zo stranok microsoft spravne instalacne dvd resp. vytvorirlt si instalacny usb stick s windows, a potom ich nainstalit a pouzit kod zo stitku naspodku ntb alebo pod baterkou apod. Potom je nutne do windows nainstalit este ovladace zo stranok vyrobcu notrbooku pre ten presny model.

Tohle jsem už v podstatě řešil, když jsem zkusil ten HDD úplně přeformátovat, tak tam taky nebylo nic, ale ten bootovací usb to udělal všechno sám, i ovladače nainstaloval, takže to už byla pohoda. Ani jsem tam nezadával žádný kód, ten tam snad ani není a je někde v BIOSu, takže i to se zařídilo samo. 8-)

Aha, tak to jsem asi blbě měřil. No tak to je super, že se tam vleze. :-)

Velikost by stačit měla, je to jen pracovní notebook, kam nic neukládám a chci jen, aby byl rychlý. Ale ještě si to promyslím, ten 240GB není o moc dražší, tak možná vezmu ten, pro jistotu.

Díky moc za radu! 8-)