Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mini PC Umax u-box 41

Dobrý den, rád bych se na vás obrátil s dotazem.
Pořídil jsem si mini PC Umax u-box 41. Problém s ním mám ve chvíli, když stahuji soubory.
Dám příklad: stahuji soubor (film) o velikosti cca 30gb. Abych šetřil elektřinu, tak vypnu TV s tím, že za cca 2 hodiny chci zkontrolovat stav stahování. A teď nastává problém. Jak zapnu TV a přepnu na mini PC, tak celý mini PC je neskutečně pomalý, mnohdy zaseknutý. Stěhování je dávno přerušené. Co s tím? Prosím o radu. Děkuji

celý mini PC je neskutečně pomalý, mnohdy zaseknutý.

Jak pomalé! ? To PC bylo ve spánku ?
Jestli pomalé, jakož to obrazově, tak se podivej, jestli se po zpětném spuštění nespustil na 24Hz.

Jestli celkově, na kolik a co je vytíženo ?
Používáš nějaký antivirus ? Ti radi v nečinnosti spouští kontroly.

Pořídil jsem si mini PC Umax u-box 41

proč? rád vyhazuješ peníze do kanálu?
nemá to procesor, má to ošizený emmc disk, a paměť stěží stačí na kancelář + internet.
koupě nvme disku nemá smysl, má reálnou hodnotu vyšší než celý ten shit umax.
chtělo to rovnou vzít normální mini-pc nebo aspoň použitelný repas.

zakázal bych u toho ubožáka všechno, co mu ubírá výkon - v první řadě antivir, který je extrémně nevhodný pro ty parodie na procesor + disk. a pokračovat dál v cenzuře škodlivin.

účinnější je hodit to za penězi do kanálu a jít znovu nakupovat.

stahuji soubor (film) o velikosti cca 30gb.

jedna technická: a kde máš hardware, který by to dokázal přehrát?

Ked nechas tu TV zapnutu, tak je to OK aj po 2 hodinach?
Nemyslim si ze to je sposobene vypinanim TV (aj ked vylucit sa to neda).
Stav zaplnenosti RAM je kolko? (Ctrl-Alt-Del zvolit spravcu procesov, a tam kdesi je zalozka vykon a aj stav zaplnenia RAM a trebars aj disk kde vidno procesy ktore sahaju na disk a akym mnozstvom dat - zoradit si to podla stlpca rychlost dat zapis apod)

.. chod do pravy klik na disk - nastroje - defragmentacia (optimalizacia) a uplne vypni plan optimalizacie pre vsetky disky