Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno XAMPP nefunguje, prohlížeč zobrazuje pouze kód

Dobrý den,

XAMPP mně fungoval, ale delší dobu jsem ho nepoužíval a teď jsem zjistil, že nefunguje.

Přesněji řečeno, spuštění programu a zapnutí apache funguje, ale prohlížeč zobrazuje soubory php jako notepad respektive pouze zobrazí jeho kód. (Zkoušel jsem to v několika prohlížečích a vždy se to chová stejně)

Tak jsem XAMPP odinstaloval a nainstalovat nejnovější verzi, ale nic se nezměnilo. Taky jsem našel, že problém může být v použití open tagu, ale ať použiji <? nebo <?php, výsledek je stejný.

XAMPP používám hodně dlouho, ale nikdy jsem s ním neměl takový problém respektive nic, co by nevyřešila přeinstalace.

Prosím o radu,

Děkuji

Před nedávnem jsi tu řešil PHP betu a kompilaci ze zdrojového kódu a teď máš problém správně nastavit apache s php? Nechápu.
Logicky.
Pokud XAMPP nezpracovává PHP, tak se podívej na konfigurák apache, jestli je správně nastavený *, je možné, že se po odinstalaci konfiguráky nemažou a ty jsi tam něco mazal nebo nevhodně upravil. Další věc je jestli apache načítá php dll.
Nebo si tam nahoď nějaký jiný balíček, třeba vertrigo.
Toď jen tak obecně, protože XAMPP nepoužívám, i na testování si nastavuju apache, php, mysql, phpmyadmin a adminer z ofiko souborů.
* Např. AddType application/x-httpd-php .php

Před nedávnem jsi tu řešil PHP betu a kompilaci ze zdrojového kódu a teď máš problém správně nastavit apache s php?

To jsem neřešil pro své vlastní účely. U sebe jsem nic neměnil.

Programy odinstalovávám pomocí samostatného programu, který maže i zbytkové soubory a registry (ale to pochopitelně neznamená, že se smaže úplně všechno)

Každopádně, jsem z toho zmatený. Včera jsem to nemohl vyřešit a dnes to zapnu a funguje to. Ale, ráno jsem aktualizoval windows, což by dávalo smysl, pokud by byl problém ve windows a taky by to vysvětlovalo, proč nainstalování nové verze xampp nic nevyřešilo. Ale, je to jenom domněnka.

I přesto díky za radu.