Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Xiaomy Redmi jak zkopírovat kontakty na sim?

Zdravím koupil sem máti novej Xiaomi Redmi 7A a mám problém že ve starým Redmi jsou kontakty v telefonu a zaboha nevím jak je překopírovat na sim,nikde tam žádnou možnost nevidím.Dá se to vůbec nějak překopírovat? Nebo jediná možnos přes synchronizaci na cloud od Xiaomi a pak stáhnutí do novýho founu?

Starej Redmi funguje v tom jejich suite programu zálohoval sem tam fotky atd,uložil jsem i zálohu kontaktů,jenže když sem připojil novej 7A tak ten program nedetekuje vůbec takže takhle ty kontakty taky nepřesunu...

Řešení:

Co vím, tak kopírovat kontakty přes zastaralou SIM není rozumné (z důvodu různých omezení délky názvů kontaktů atd.)

Do obou mobilů by mělo stačit nainstalovat Free VCF file to CSV or Excel converter.
Ale nezkoušel jsem to sám.
Připojíme starší mobil k počítači přes datový kabel a prostřednictvím aplikace přímo k Vašemu modelu telefonu importujeme kontakty do počítače.Jakmile tak učiníme, postačí použít některý z volně dostupných programů (například Free VCF file to CSV converter) a jednotlivé kontakty sloučit do jednoho souboru. Dále můžeme připojit nový mobil a kontakty pohodlně přehrát z počítače do něj.

Ještě snazší možností je navštívit obchod Google Play a použít k přenosu některou z volně dostupných aplikací k přenosu kontaktů do telefonu. Zde už by ale bylo vhodné, aby si Vaše telefony byly do dovybavení podobné, a měly již oba systém Android, který takovou aplikaci podporuje.

Ono by mělo stačit na to udělat poměrně jednoduchý program, stačí spustit tuto funkci:

Vyčtení kontaktů:

private void getContactList() {
    ContentResolver cr = getContentResolver();
    Cursor cur = cr.query(ContactsContract.Contacts.CONTENT_URI,
            null, null, null, null);

    if ((cur != null ? cur.getCount() : 0) > 0) {
        while (cur != null && cur.moveToNext()) {
            String id = cur.getString(
                    cur.getColumnIndex(ContactsContract.Contacts._ID));
            String name = cur.getString(cur.getColumnIndex(
                    ContactsContract.Contacts.DISPLAY_NAME));

            if (cur.getInt(cur.getColumnIndex(
                    ContactsContract.Contacts.HAS_PHONE_NUMBER)) > 0) {
                Cursor pCur = cr.query(
                        ContactsContract.CommonDataKinds.Phone.CONTENT_URI,
                        null,
                        ContactsContract.CommonDataKinds.Phone.CONTACT_ID + " = ?",
                        new String[]{id}, null);
                while (pCur.moveToNext()) {
                    String phoneNo = pCur.getString(pCur.getColumnIndex(
                            ContactsContract.CommonDataKinds.Phone.NUMBER));
                    Log.i(TAG, "Name: " + name);
                    Log.i(TAG, "Phone Number: " + phoneNo);
                }
                pCur.close();
            }
    if(cur!=null){
        cur.close();
    }

<uses-permission android:name="android.permission.READ_CONTACTS"></uses-permission>
<uses-permission android:name="android.permission.WRITE_CONTACTS"></uses-permission>

Uložení kontaktů:

https://stackoverflow.com/questions/4744187/how-to-add-new-contacts-in-android

👍

Tady už je na to hotový program:
https://apkpure.com/save-contacts/viked.savecontacts