Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WIFI vs. drát

Dobrý den, mam jenom pitomý dotaz. Mam internet, který chytám přes wifi a bratr přes kabel ze stejného routru. A mam strašně malou rychlost může to být kabelem co používá bratr. Děkuji za odpověď.

1. žádný dotaz není pitomý, pokud se opravdu snažíš řešit nějaký problém
2. k tvé otázce: možné to je. Vždy bys měl testovat rychlost, když nikdo jiný nestahuje (např. bratr má PC vypnutý). Samozřejmě existuje taky možnost, že příjem wifi signálu je špatný (tj. jsi moc daleko od routeru, nebo za příliš mnoha překážkami). Je zde ale také možnost, že děláš "křena" některému ze sousedů, kteří zneužívají tvého nezabezpečeného wifi připojení. Rovněž je možnost, že tvé wifi běží na na kanálu, které je zarušen, nebo obsazen jinou wifinou.

Tak jako tak je tvůj dotaz velmi nespecifický a postrádá základní informace.