Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WIFI vs. drát

Dobrý den, mam jenom pitomý dotaz. Mam internet, který chytám přes wifi a bratr přes kabel ze stejného routru. A mam strašně malou rychlost může to být kabelem co používá bratr. Děkuji za odpověď.

1. žádný dotaz není pitomý, pokud se opravdu snažíš řešit nějaký problém
2. k tvé otázce: možné to je. Vždy bys měl testovat rychlost, když nikdo jiný nestahuje (např. bratr má PC vypnutý). Samozřejmě existuje taky možnost, že příjem wifi signálu je špatný (tj. jsi moc daleko od routeru, nebo za příliš mnoha překážkami). Je zde ale také možnost, že děláš "křena" některému ze sousedů, kteří zneužívají tvého nezabezpečeného wifi připojení. Rovněž je možnost, že tvé wifi běží na na kanálu, které je zarušen, nebo obsazen jinou wifinou.

Tak jako tak je tvůj dotaz velmi nespecifický a postrádá základní informace.

Definuj pojem "strašně malou" - Jelikož od určité rychlosti je bezdrát omezujcí (v závislosti na verzi b,g,h..)
a do této rychlosti by s tim neměl problém. Třeba béčková wifi na O2 8Mbit je už docela málo, Když má relálně max. 5Mbitů...

Pozri sa u brata ci je to take iste pomale, najlepsie ked sa presvedcis sam nez ze by ti on povedal ze jemu to ide dobre.
Ak by si zistil ze u brata to ide tak ako treba sa najprv pozri ci mas dobry signal (zvlast silu signalu a aj kvalitu signalu), pripadne sem hod nejake info co si pozistoval...