Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade Gk

Ahoj, nejsem zrovna expert na hw a tak se chci zeptat jakou gk místo rx580 8gb, můj pc Ryzen 5 1600x,mb asus b350m, 16gb ddr4 Kingston 2600,hd barracuda 1tb,ssd adata 240gb,zdroj seasonic 550w.Vim není to žádné dělo, jde mi jen o to že mám rád grafiky od AMD, nicmene na novou řadu by jsem musel koupit pci e 4.0 desku a to se mi moc nechce, z upgradem zdroje počítám a přemýšlel jsem třeba nad bazarovou vegou 64

Ne, rozdíl v počtu FPS (frames/s) ve hrách máš jedno jestli máš PCie 3.0 nebo 4.0.
(výší využití datové rychlosti PCIe 4.0 se netýká, a není jen určena pro GPUs ale třeba některé NVMe datové disky u kterých nějaký rozdíl o proti GPU zaznamenat můžeš. )

mám Vegu56 OC (výkon jako Vega64) + chladič Morpheus II za 1800,-Kč ==== výkon jako cca RX 5600 XT (ve Vulkanu je RX5600XT o hodně lepší než Vega)
--
Můj CPU R5 2600 jí malinko brzdí, běhalo by to líp s R5 3600.
RX 5600 XT nemusíš měnit zdroj, ten co máš ti stačí.
Zdroj mám 850W svářečku Seasonics
tvůj R5 1600X = můj R5 2600,test je na desce MSI B350, OC ram je na desce MSI X470 (měnil sem základní desku)

Porovnání výkonu, můžeš to porovnat s tvojí RX580
https://ctrlv.cz/aL43
Vezmi RX5600XT

Podle me nebude AMD konkurovat NVidii cenou. Takze pokud leaky rikaji, ze nejvyssi karta by se mela pohybovat okolo RTX 3080 a plati to oznaceni, ktere tu HPET napsal, tak bych si to tipnul:

6900XT vykon mirne nad RTX 3080 cena cca. 22.000 Kc

6800 vykon mezi RTX3070 a 3080 cena 17.000 Kc

6700 vykon mirne pod RTX 3070 cena 13.000 Kc

Edit: samozrejme je to odhad a bude zalezet na sebevedomi AMD, jak moc napriklad budou NVidii schopni konkurovat v RT, pokud si tim nebudou jisti, tak budou ceny nizsi nez pokud jsou jisti, ze jejich RT bude plnohodnotne a zcela konkurencni.

6700, 6800, 6900XT, ok dik za info.

Nicmene ano dostupnost techto karet, ktere nejspis budopu predstaveny na konci rijna, se ocekava nejdele v lednu. Jenze pokud on zvazoval 5600XT, tak ta karta bude mit nastupce pozdeji a ocekaval bych to tak duben +- mesic.