Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení disku k routeru

Zdravím, chtěl bych připojit externí disk (wd blue) k routeru a používat ho jako uložiště pro pc v síti. Postupuju podle ruzných navodů, ale můj problém je, že v nastavení routeru nemám nic co by se zabývalo USB. Je nějaká jiná cesta ? V manuálu jsou uplně jiný screenshoty z prostředí nastavení než mám já.
Mám https://www.smartrg.com/product/residential-gateways/docsis/sr808ac/

Jaký máš přesně ten externí disk? Ten router jsi vybíral/kupoval ty nebo ho máš od poskytovatele?

Jinak je dost dobře možný, že máš upravený firmware od poskytovatele (ISP), který je očesaný a USB tam není implementováno. Řešení jsou dvě: koupit nějaký normální router s USB nebo pořídit plnohodnotný NAS, pokud to myslíš se sdílením disku v síti vážně...

Hodin screeny zachvili az budu doma.
Jinak modem mam od ISP. Vidím že každý jiný ISP tady nabízející tenhle modem má prostředí dost odlišný. Tzn s tím nic neudělám ? Nechápu pak teda význam usb portu, resp důvod ISP k znemožnění jeho používání.. Problém je že můj ISP má dost pramálo "podporovaných" modemů na listu.
Zas tak horké to s diskem neni, takže do toho extra peníze cpát nechci. Jen jsem si chtěl zjednodušit trochu život

Disk je https://www.czc.cz/wd-my-passport-ultra-1tb-cerna_2/172883/produkt
Ne blue teda, moje chyba

Život si můžeš zjednodušit využíváním cloudu, když nechceš investovat do NASu.

Není jisté, jestli by ten modem/router ten disk utáhl a jakou podporuje max kapacitu. O rychlosti nemluvě. Prostě sdílení souborů nebo využití jako FTP server jsou jen takové šidítko.

s většinou tvých luxusních apple odpovědí nesouhlasím, jsou použitelné leda pro bohaté pražáky nebo jiný nereálný svět.
ale toto není hloupá odpověď, říkanky z mateřských školek někdy kulhají. jak píšeš: "v tomto pripade spis nejlepsi mozna".

tazateli držím palce, aby si z toho něco odnesl.